[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Malta - Valeta
Цена: од 659 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

МАЛТА 2018

 

Малта е мала и густо населена, фасцинантна островска држава во центарот на Медитеранот, веднаш под Сицилија. Се состои од пет острови, најголемиот Малта, потоа Гозо, Комино , Филфла и Коминото. Плени со својата безвременска убавина , прекрасни песочни плажи и морско синило. Тесни улички, романтично возење со чамци, интересни градби, тврдини и катедрали воодушевуваат со својата убавина.

 

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ – МАЛТА – 8 дена / 7 ноќевања

ХОТЕЛ

ДАТУМ
(SKP – MLA)

ДАТУМ
(MLA – SKP)

ЦЕНА
1/2

ЦЕНА
1/1

ТРЕТО ЛИЦЕ

I ДЕТЕ
(2 – 11.99)

II ДЕТЕ
(2 – 11.99)

БЕБЕ

(0-1.99)

Bugibba
hotel 3*

11-07-18

18-07-18

659

1059

659

499

499

50

18-07-18

25-07-18

714

1114

714

549

549

50

25-07-18

01-08-18

769

1169

769

604

604

50

01-08-18

08-08-18

769

1169

769

604

604

50

08-08-18

15-08-18

769

1169

769

604

604

50

15-08-18

22-08-18

714

1114

714

549

549

50

22-08-18

29-08-18

659

1059

659

499

499

50

*Цените се дадени во евра

Хотелот се наоѓа во срцето на прекрасното летувалиште Бугиба, на само 3 мин. од плажата и шеталиштето. Опкружен со најубавите ресторани и барови. Собите се комфортни со клима и сопствено купатило.
Хотелот има внатрешен и надворешен базен, ресторан со традиционална кујна, бар и градина.

Предлог прошетки;
Заливот Saint Paul Bay близу Бугиба, прошита во градот Saint Julian и марината на популарниот хотел Хилтон.
Главниот град Ла Валета и нејзиното богато културно наследство
Препорачуваме посета на рибарското селце Марсахлок . Одлично место за да пробате риба. Ќе имате можност да ги видите типичните малтешки рибарски чамци – лузи во прекрасни бои усидрени по целиот залив
Посета на Мдина, старата престолнина на Малта или Popeye Village ( место каде е снимен филмот за Попај Морнарот)
Одмор на најдолгата песочна плажа на Малта, Мелиха Баy или крстарење до островот Гозо
Ноќни прошетки до Валета или шопинг во најголемиот трговски центар во Слиема, Point Mall

ВРЕМИЊА НА ЛЕТОВИ

SKP – MLA: 17:50 – 19:35

MLA – SKP: 20:05 – 21:50

Во цената се вклучени следниве услуги:

  • Директен лет на релација Скопје- Малта -Скопје

  • Багаж до 20кг (димензии 149x119x171)

  • Рачен багаж до 10кг (димензии 55x40x23)

  • Повратен трансфер аеродром-хотел –аеродром во Малта

  • Сместување во хотел Bugibba 3* на база 7 ноќевања со полн пансион (појадок, ручек и вечера)

Во цената не се вклучени следниве услуги:

  • Патничко осигурување –  246 мкд

  • Индивидуални трошоци

Плаќањето е задолжително во денари 1 еур-61.8 мкд
Цените се дадени по лице за минимум 2 лица во двокреветна соба
За сместување на 1 возрасен со 1 дете, детето плаќа цела сума
За ова патување потребен е валиден биометриски пасош од 90 дена
Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
За резервација целосна уплата најдоцна 1 месец пред поаѓање
За откажување на аранжманoт средствата не се рефундираат
За овој аранжман важат општите услови на патување на Ариес Травел