[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-3-5-7 дена
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 18 Еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Maria Antoaneta Residence 3*

 

Се наоѓа во близина на реката, Марија-Антоанета е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и Банско Мол. На имотот има голема тераса со градина со сезонски отворен базен.

Сите единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Неколку имаат и кујна, балкон и дневна соба. Мебелот е со природни кафеави тонови.

Со поглед на реката и околните планини може да се ужива додека се појадува. Ресторани, продавници и кафулиња може да се посетат во центарот на градот, кој е оддалечен на 700 m.

Гостите имаат можност за бесплатен паркинг на самото место или подземен паркинг со доплата. Трансфери и изнајмување на автомобили може да се организира на барање.

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.12.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.01.2019

 

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 4*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2018
15.12.2018
B
16.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
01.01.2019
D
02.01.2019
06.01.2019
A
07.01.2019
18.01.2019
B
19.01.2019
05.03.2019
A
06.03.2019
30.04.2019
PROMO ПРОМО ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 39.6 46.2 96.8 52.8 39.6 46.2 39.6
1 Возр +1 Деца (2-11,99) 39.6 46.2 96.8 52.8 39.6 46.2 39.6
STANDART ЦСТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 44 50.6 107.8 59.4 44 50.6 44
1 Возрасно лице 41.8 47.3 99 51.7 41.8 47.3 41.8
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 41.8 47.3 99 51.7 41.8 47.3 41.8
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 44 50.6 107.8 59.4 44 50.6 44
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 46.2 52.8 114.4 61.6 46.2 52.8 46.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 62.37 71.28 154.44 83.16 62.37 71.28 62.37
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 46.2 52.8 114.4 61.6 46.2 52.8 46.2
JUNIOR SUITE WITH KITCHEN ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 48.4 55 116.6 63.8 48.4 55 48.4
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 65.34 74.25 157.41 86.13 65.34 74.25 65.34
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 48.4 55 116.6 63.8 48.4 55 48.4
JUNIOR SUITE WITH KITCHEN AND FIREPLACE ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА И КАМИН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 50.6 57.2 118.8 66 50.6 57.2 50.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 68.31 77.22 160.38 89.1 68.31 77.22 68.31
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 50.6 57.2 118.8 66 50.6 57.2 50.6
1-BEDROOM SUITE СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 52.8 59.4 121 68.2 52.8 59.4 52.8
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 71.28 80.19 163.35 92.07 71.28 80.19 71.28
4 Возр лице со екстра легло за 3то и 4то лице 89.76 100.98 205.7 115.94 89.76 100.98 89.76
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 52.8 59.4 121 68.2 52.8 59.4 52.8
2 Возр +1 дете (2-11,99) 52.8 59.4 121 68.2 52.8 59.4 52.8
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 52.8 59.4 121 68.2 52.8 59.4 52.8
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 52.8 59.4 121 68.2 52.8 59.4 52.8
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 66 74.25 151.25 85.25 66 74.25 66
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 71.28 80.19 163.35 92.07 71.28 80.19 71.28
1-BEDROOM SUITE WITH KITCHEN СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА И КУЈНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 55 61.6 123.2 70.4 55 61.6 55
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 74.25 83.16 166.32 95.04 74.25 83.16 74.25
4 Возр лице со екстра легло за 3то и 4то лице 93.5 104.72 209.44 119.68 93.5 104.72 93.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 55 61.6 123.2 70.4 55 61.6 55
2 Возр +1 дете (2-11,99) 55 61.6 123.2 70.4 55 61.6 55
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 55 61.6 123.2 70.4 55 61.6 55
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 55 61.6 123.2 70.4 55 61.6 55
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 68.75 77 154 88 68.75 77 68.75
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 74.25 83.16 166.32 95.04 74.25 83.16 74.25
FAMILY APPARTMENT ФАМИЛИЈАРЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 101.2 114.4 237.6 132 101.2 114.4 101.2
5 Возр лица со екстра легло за 5то лице 118.91 134.42 279.18 155.1 118.91 134.42 118.91
6 Возр лица со екстра легло за 5то и 6то лице 136.62 154.44 320.76 178.2 136.62 154.44 136.62
4 Возр +1 Дете (0-1,99) 101.2 114.4 237.6 132 101.2 114.4 101.2
4 Возр +1 Дете (2-11,99) 101.2 114.4 237.6 132 101.2 114.4 101.2
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 101.2 114.4 237.6 132 101.2 114.4 101.2
4 Возр +2 Возр (0-1,99) (2-11,99) 101.2 114.4 237.6 132 101.2 114.4 101.2
4 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 113.85 128.7 267.3 148.5 113.85 128.7 113.85
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 118.91 134.42 279.18 155.1 118.91 134.42 118.91
RELEASE DAYS 5//3 7//5 21//14 21//14 5//3 7//5 5//3

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални услови:

Попустите за рано букирање и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Новогодишната вечера не е задолжителна / 55еур возрасно лице, 27,5еур дете од 2-11,99год

Во цената е вклучено: Базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi во заедничките простории, транфер до гондолата

Дополнително доплата за Поглед на планина – 7еур на ден по соба

Доплата за ПОЛУПАНСИОН – 8еур возрасен, 4 еур дете од 6-11,99год / Вечерата се служи од 19:30-21:00часот и вклучува не ограничено точено пиво, црвено и бело вино и вода.

Внатрешен паркинг – 10еур на ден

Бебешко креветче – 5еур на ден

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

далечина од

Далечина од центарот: 2 km
Жичара: 500 m

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Сеф на рецепција
Рент-а-кар
Лифт
Лоби бар
Ски гардeробер
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипедизам

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Балкон или Тераса
LCD телевизор со сателитски канали
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.828208298008896
Y координати: 23.47579300403595

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар