[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-3-5-7 ноќи
Локација: Баснко, Бугарија
Цена: од 18 Еур/ден
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO

Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети)
Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет.

Апартман со една спална -дневна соба со софа и кујна(фрижидер,апарат за кафе),спална соба(одвоена со врата),сателитска телевизија, телефон, фен, сеф, тоалет(када /туш).
Апартман со две спални (во стил на куќа) две спални соби и дневен престој.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62.00MКД

 

SPORT MPM 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
04.01.2019
D
05.01.2019
11.01.2019
B
12.01.2019
08.03.2019
A
09.03.2019
15.04.2019
EXECUTIVE ДВОКРЕВЕТНА ЕКСЕКУТИВ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 105.6 154 132 105.6 88
3 возр лица со екстра легло за 3тото 121 145.2 211.75 181.5 145.2 121
1 Возрасно лице 77 85.8 154 132 85.8 77
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 77 85.8 154 132 85.8 77
1 Возр +1 Дете (2-12,99) 77 92.4 134.75 115.5 92.4 77
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-12,99) 77 92.4 134.75 115.5 92.4 77
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 93.5 108.9 151.25 132 108.9 93.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 88 105.6 154 132 105.6 88
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 104.5 122.1 170.5 148.5 122.1 104.5
DELUXE ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 94.6 118.8 182.6 158.4 118.8 94.6
3 возр лица со екстра легло за 3тото 130 163.35 251.075 217.8 163.35 130
1 Возрасно лице 80.3 92.4 182.6 158.4 92.4 80.3
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 80.3 92.4 182.6 158.4 92.4 80.3
1 Возр +1 Дете (2-12,99) 82.77 103.95 159.77 138.6 103.95 82.77
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-12,99) 82.77 103.95 159.77 138.6 103.95 82.77
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 99.27 120.45 176.27 155.1 120.45 99.27
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 94.6 118.8 182.6 158.4 118.8 94.6
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 111.1 135.3 199.1 174.9 135.3 111.1
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
3 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
4 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
APARTMENT VIP ВИП АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
3 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
4 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 14//14 7//7 3//3

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.

-Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

-Промоциите и попустот можат да се комбинираат.

-Внатрешен паркинг – 8еур на ден.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, сезона Ц и Д – 100% пенали,

Не појавување во хотел: сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, сезона Ц и Д – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 34 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

 Хотелски услуги:

 • Базен – затворен (бесплатно);
 • Хемиско чистење;
 • Интернет – во лоби бар
 • Масажа (со доплата во СПА центарот)
 • Конференциска сала
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • Фитнес
 • Бар
 • Ресторан

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 200 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Факс
Интернет
Ресторан
Менувачница
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Сеф на рецепција
Велнес центар
Рент-а-кар
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.838938
Y координати: 23.477697

Спа Услуги

Внатрешен базен
Сауна
Парна бања
Mасажа третмани