[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 дена
Локација: Неи Пори, Олимписка Ривиера
Цена: од 59 € до 329 €
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Неи Пори

Најјужното местенце во регионот Пиериа, на само 3 часа со автомобил од Скопје и Битола е Неи Пори. Ако сте во потрага по одмор од градскиот метеж и стресот, ова е вистинското место за вас. Сместено е во подножјето на планината на боговите – Олимп. Самото место се состои од нов и стар дел кои ги двои црква. Она што е можеби најважно – плажата во Неи Пори е долга километри, пространа, со ситен бел песок. Постои можност да уживате во сонцето во некое од кафулињата кои нудат чадори и лежалки или да се сместите во пространиот дел на плажата во сопствена режија. Можност за играње одбојка, тенис и фудбал на плажа. Морето во летниот период е топло и пријатно за капење.

Вила-Хотел АРОНИС (А-кат) се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, во најмирниот и најпријатниот крај на местото на само 50 метри од плажа. Хотелот е опремен со лоби, рецепција, бар и уреден дел за одмор и дружење. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).

Неи Пори 2019 ПОПУСТИ: 20% до 31.12.2018      15% до 31.01.2019     10% до 28.02.2019    07% до 30.04.2019
Вила Аронис Б категорија 50 метри од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21 28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) € 59 € 99 € 119 € 169 € 199 € 229 € 249 € 269 € 279 € 289 € 289 € 289 € 289 € 279 € 209 € 179 € 129 € 89 € 59
1/3 студио (3 лица) € 69 € 109 € 139 € 179 € 209 € 239 € 259 € 279 € 299 € 299 € 299 € 299 € 299 € 289 € 219 € 189 € 139 € 99 € 69
1/4 студио (4 лица) € 79 € 119 € 149 € 189 € 219 € 249 € 279 € 309 € 339 € 339 € 339 € 339 € 309 € 299 € 239 € 209 € 159 € 109 € 79
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Вила МЕЛИА (А-кат) се наоѓа во првиот дел на местото, на околу 150 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).

 

Неи Пори 2019 ПОПУСТИ: 20% за уплата 31.12.2018     15% до 31.01.2019     10% до 28.02.2019    07% до 30.04.2019
Вила Mелиа Б категорија 50 метри од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21 28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) € 49 € 89 € 109 € 159 € 189 € 219 € 239 € 259 € 269 € 279 € 279 € 279 € 279 € 269 € 199 € 169 € 119 € 79 € 49
1/3 студио (3 лица) € 69 € 99 € 129 € 169 € 199 € 229 € 249 € 269 € 289 € 289 € 289 € 289 € 289 € 279 € 219 € 189 € 139 € 89 € 59
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.  
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)  
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена  
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање  
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст  
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ

 


Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори ( секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансвер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори :

04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола