[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ORPHEUS 4* – Bansko

 

 

Мал удобен хотел – кој се состои од 4 згради. Хотелот располага со просторни, удобни соби со сателитска ТВ, ресторан, бар, СПА, интернет. Идеален хотел за фамилијарен одмор.

Локација
Град Банско на 2 км од Гондола Лифтот.

Услуга

Ноќевање со појадок(BED AND BREAKFAST),Ноќевање со појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на собите:

Хотелот располага со вкупно 70 соби: Double Room(~ 30 m), , Double Deluxe Room(~ 30-35 m),, Junior Apartment (~ 38 m),, Deluxe Suites(~ 51-65 m) . Сите соби имат 2 одделни легла или брачно легло, централно греење, софа на развлекување, греење, телефон, сателитска ТВ, купатило (када), фен, балкон.

Double Room(~ 30 m) – максиум сместување до 3 лица , Double Deluxe Room(~ 30-35 m)-максимум сместување до 4 лица;, Junior Apartment (~ 38 m) максимум сместување 4 лица, Deluxe Suites(~ 51-65 m) максимум сместување до 4 лица.

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8 МКД

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2018 

 

ORPHEY 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
17.11.2018
21.12.2018
B
22.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
04.01.2019
B
05.01.2019
11.01.2019
D
12.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
15.04.2019
DELUXE ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 50.6 63.8 99 63.8 57.2 50.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 68.31 86.13 133.65 86.13 77.22 68.31
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 50.6 63.8 99 63.8 57.2 50.6
2 Возр +1 Дете (5-12,99) 63.25 79.75 123.75 79.75 71.5 63.25
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 58.19 73.37 113.85 73.37 65.78 58.19
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 63.25 79.75 123.75 79.75 71.5 63.25
2 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 63.25 79.75 123.75 79.75 71.5 63.25
3 Возр +1 Дете (0-4,99) 68.31 86.13 133.65 86.13 77.22 68.31
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 50.6 63.8 99 63.8 57.2 50.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 68.31 86.13 133.65 86.13 77.22 68.31
1 Возрасно лице 37.95 55.82 99 55.82 47.19 37.95
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 37.95 55.82 99 55.82 47.19 37.95
1 Возр +1 Дете (5-12,99) 43.01 54.23 99 54.23 48.62 43.01
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 43.01 54.23 99 54.23 48.62 43.01
1 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 50.6 63.8 99 63.8 57.2 50.6
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 50.6 63.8 99 63.8 57.2 50.6
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 63.25 79.75 123.75 79.75 71.5 63.25
FAMILY ROOM ФАМИЛИЈАРНА СОБА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 70.4 105.6 70.4 63.8 57.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 77.22 95.04 142.56 95.04 86.13 77.22
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 57.2 70.4 105.6 70.4 63.8 57.2
2 Возр +1 Дете (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 65.78 80.96 121.44 80.96 73.37 65.78
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
2 Возр +2 деца (5-12,99) (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
3 Возр +1 Дете (0-4,99) 77.22 95.04 142.56 95.04 86.13 77.22
3 Возр +1 Дете (5-12,99) 91.52 112.64 168.96 112.64 102.08 91.52
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 57.2 70.4 105.6 70.4 63.8 57.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 77.22 95.04 142.56 95.04 86.13 77.22
4 Возр лица со екстра легло за 3то и 4то лице 97.24 119.68 179.52 119.68 108.46 97.24
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 57.2 70.4 105.6 70.4 63.8 57.2
2 Возр +1 Дете (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 65.78 80.96 121.44 80.96 73.37 65.78
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
2 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 71.5 88 132 88 79.75 71.5
3 Возр +1 Дете (0-4,99) 77.22 95.04 142.56 95.04 86.13 77.22
3 Возр +1 Дете (5-12,99) 91.52 112.64 168.96 112.64 102.08 91.52
SUITE DELUXE ДЕЛУКС СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 79.2 114.4 79.2 72.6 66
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 89.1 106.92 154.44 106.92 98.01 89.1
4 Возр лица со екстра легло за 3то и 4то лице 112.2 134.64 194.48 134.64 123.42 112.2
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 66 79.2 114.4 79.2 72.6 66
2 Возр +1 Дете (5-12,99) 82.5 99 143 99 90.75 82.5
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 75.9 91.08 131.56 91.08 83.49 75.9
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 82.5 99 143 99 90.75 82.5
2 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 82.5 99 143 99 90.75 82.5
3 Возр +1 Дете (0-4,99) 89.1 106.92 154.44 106.92 98.01 89.1
3 Возр +1 Дете (5-12,99) 105.6 126.72 183.04 126.72 116.16 105.6
3 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 99 118.8 171.6 118.8 108.9 99
3 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 105.6 126.72 183.04 126.72 116.16 105.6
3 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 105.6 126.72 183.04 126.72 116.16 105.6
4 Возр +1 Дете (0-4,99) 112.2 134.64 194.48 134.64 123.42 112.2
4 Возр +1 Дете (5-12,99) 128.7 154.44 223.08 154.44 141.57 128.7
RELEASE DAYS May 3, 2018 10//7 21//14 10//7 7//5 5//3

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, финска сауна, био сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб

 

-Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек.

-Новогодишна вечера – 68еур возрасен, 34еур дете од 5-12,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна.

-Бебешко креветче – бесплатно на барање.

-Сеф во соба – со доплата од 3еур на ден на лице место.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: сезона А и Д – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 10дена пред пристигање –  1 ноќевање пенали, 9-7 дена пред пристигање – 50% пенали, од 7 -0 ноќевања пред пристигање – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Хотелски паркинг
Детско катче
Игротека за деца
Бесплатен трансфер до гондола
Ски гардeробер
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Скијање
Риболов
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Када

локација

X Координати: 41.838179
Y координати: 23.494623

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар