[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Останати Вили Врахос

 

Вила White Sands А кат Врахос на сама плажа

White Sands studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиа со тераси кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, тоалет, wi fi и тераса. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (за секоја соба има по 2 лежалки и еден чадор)

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”:За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

Врахос 2018                                    
Цени по студио 15 % ПОПУСТ за уплата до 27.12.2017          10% попуст за уплата до 01.02.2018          5% попуст за уплата до 30.04.2018
Вила White Sands А кат Врахос на сама плажа Maj Јуни Jули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио(3лица) 59 99 129 189 249 309 379 449 479 479 479 479 479 419 339 269 229 179 89
1/3+1 студио (4 лица) 69 109 139 199 259 319 389 459 489 489 489 489 489 429 349 279 239 189 99
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Доплата за клима 5 Еур/ден

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Вилата располага со трокреветни студија со балкони со страничен поглед на море.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Вилата има сопствени лежалки на плажа (за секоја соба по 2 лежалки и 1 чадор) – бесплатно.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Вила Ирини Врахос на сама плажа

Irini studios се наоѓа на самата плажа и нуди се што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, катче за деца, wi fi… Оваа вила располага со просторни 4 креветни студиа и едноспални апартмани за 4 до 5 лица кои имаат страничен поглед кон море. Сите студиа и едноспални апартмани се опремени со кујна, клима ( вклучена во цената), телевизор, wc, wi fi и тераса. Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки.
Студио (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечно легло + голема софа на спуштање)
Едноспален апартман (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечен, и една просторија т.е кујна во која има една голема софа на спуштање)

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Цените во табелата се дадени по студио

Врахос 2018
                                   
Цени по студио Попусти: 12% FIRST MINUTE за уплата до 27.12.2017                    8% попуст за уплата до 01.02.2018
Вила Ирини Врахос на сама плажа Maj Јуни Jули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/4 Студио 69 89 169 209 249 289 369 419 479 509 509 509 509 469 359 279 229 179 99
1/4 aпп ( 4 – 5 лица ) 99 109 189 249 279 329 399 479 529 549 549 549 549 489 389 299 249 199 119
Пакет 7 ноќи+бус   / / / / / / / / / / / / / /  / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Доплата за клима 4 Еур/ден

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Дозволено е сместување према капацитетот на студио /апартман (за 4 до 5 лица) со страничен поглед на море.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Хотел Мирто Врахос на 20 м од море (на прв ред)

Хотелот се наоѓа на прв ред поред плажа, на 20м далечина. Самата вила има дворче со тревна површина, лоби и ресторан.
Собите располагаат со клима вклучена во цената, тв, тоалет со туш кадичка, тераса која странично гледа према море, но не сите соби имаат чист поглед према него. Сите соби се двокреветни со твин легла и не располагаат со дополнително легло за дете.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по ЛИЦЕ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Врахос 2018
                                   
Цени по ЛИЦЕ – ноќевање со ПОЈАДОК Попусти: 20 % до 27,12,2017      17%  до 17.01.2018         15% до 31,03,2018       10% за уплата до 30.04.2018
Хотел Мирто Врахос на 20 м од море (на прв ред) Maj Јуни Jули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Двокреветна соба 59 79 99 129 149 159 199 219 229 229 229 229 229 219 189 149 99 89 59
Пакет 7 ноќи+бус     / / / / / / / / / / / / / /   / /
Цените се дадени по лице на база ноќевање со појадок за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Климата е вклучена во цената.

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Сите соби се двокреветни со твин легла и не располагаат со дополнително легло за дете.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Вила Лукас B eko категорија, е лоцирана на 20м од плажа, во централниот дел на туристичкото место Врахос. Собите се опремени со ТВ, Клима (доплата од 4еур на ден) опремена кујна, тоалет и wi-fi, сместувањето е од постар тип, затоа е категоризирана како Б категорија.
Цените се изразени за НАЕМ на СТУДИО, за 7 ноќевања.
Кооринати: 39.178324, 20.545667

 

 

Врахос 2018   Цени по студио                              
  Попусти: 25 % попуст за уплата до 20.12.2017        15% за уплата до 31.01.2018        10% попуст за уплата до 01.05.2018  
Вила Лукас Б кат Врахос прв ред до плажа Maj Јуни Jули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/4 Стандард 49 59 79 169 179 249 279 319 359 379 379 379 359 349 259 199 129 99 69
1/4 Стр.пог.море 49 69 89 189 199 269 299 349 389 399 399 399 379 369 279 229 149 119 89
Пакет 7 ноќи+бус / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
         1/2 студио  49
59
69 149 159 239 259 299 399 359 359 359 339 329 239 179 119 89 59

Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.Доплата за клима 4 Еур/ден

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ПРЕВОЗ од Скопје за ВрахосСкопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 45€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лицеЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице- Деца до 1,99 години бесплатноВреме на поаѓање за Врахос:01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)