[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Alkyon

 

Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може да допливате. Плажата Valtos Beach се наоѓа на 2 км од центарот на Парга. Долга песочна плажа која е најпопуларна меѓу туристите бидејќи има прекрасни таверни и барови. Погледот од Валтос е навистина единствен: високо на левата страна е импозантниот дворец, а десно погледот е кон морето и блиските острови Паксос и Антипаксос кои може да ги посетите со бродче. Парга е навистина специфично, но сепак прекрасно место за незаборавен одмор.

 

Хотел ” Alkyon” се наоѓа во централниот дел на Парга, и оваа година е комплетно реновиран.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби. Собите располагаат со клима (вклучена во цена ), интернет, сеф. Исто така во склоп на хотелот има надворешен базен , чие што користење е бесплатно за гостите на хотелот.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊA СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРАВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

На промо цените (првите два и последните два термини) не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРАВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
Парга – Хотел Alkyon MAJ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
22 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11 18 25
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 8 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 119 129 149 159 189 219 249 329 329 329 329 329 329 329 278 249 189 159 139
2+1 119 129 149 159 189 219 249 329 329 329 329 329 329 329 278 249 189 159 139

 

Во цената е вклучено:

·       7 ноќевања со појадок
·       Користење на клима уред
·       Wi-Fi / Сеф
За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминoт со пониска цена

Доплати:

  • 1 во дете 0-5.99 Бесплатно – не користи легло
  • 2 ро дете 0-11.99 години во трокреветна соба БЕСПЛАТНО
  • Трет возрасен во трокреветна соба-10еур на ден

·      Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Појадокот е во ресторанот на самиот хотел

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга:

 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

 

Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“

 

Време на поаѓање за Парга:

 

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Тимот на ЈК Травел Ви посакува пријатен одмор.

GPS: 39°17’11.4″N 20°24’04.1″E