[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ПАРГА – ВИЛА ОЛИВА

 

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

ГПС Координати: 39.285143, 20.413761

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за 2 последователни термина, првите два и последните два термина се ПРОМО цени.

 

ВИЛА ОЛИВА – ПАРГА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН Ноќ. 1/2 студио 1/3 студио КОМЕНТАР
22.05.-29.05.2019 7 89 99 ПРОМО ЦЕНИ
29.05.-05.06.2019 7 99 109 ПРОМО ЦЕНИ
05.06.-12.06.2019 7 129 149 ПРОМО ЦЕНИ
12.06.-19.06.2019 7 199 219
19.06.-26.06.2019 7 269 289
26.06.-03.07.2019 7 289 309
03.07.-10.07.2019 7 329 359
10.07.-17.07.2019 7 399 439
17.07.-24.07.2019 7 429 469
24.07.-31.07.2019 7 429 469
31.07.-07.08.2019 7 429 469
07.08.-14.08.2019 7 429 469
14.08.-21.08.2019 7 429 469
21.08.-28.08.2019 7 379 419
28.08.-04.09.2019 7 329 359
04.09.-11.09.2019 7 289 309
11.09.-18.09.2019 7 209 219
18.09.-25.09.2019 7 139 149 ПРОМО ЦЕНИ
25.09.-02.10.2019 7 89 99 ПРОМО ЦЕНИ

-Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот