[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko

 

Лоциран на 650 метри од Гондолата, Hotel Perun & Platinum Casino нуди надворешен и внатрешен базен, сауна, турска бања и фитнес центар бесплатно. Спа и Масажите се доплаќаат. Бесплатен приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi.

Хотелот располага со 145 соби:
Двокреветни соби без балкон ( ~ 18 m),
Двокреветни соби со балкон( ~ 18 m),
Junior Suites ( ~ 44 m )

Сите соби имаат централно греење, купатило, фен, сеф, кабловска ТВ, телефон, мини бар(со доплата), Wi-Fi (со доплата).
Собите се со поглед на планината или градот. Постојат и двокреветни connected соби со врата измеѓу.

Двокреветни соби без балкон – брачен кревет или 2 оддвоени кревети. Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете.
Двокреветни соби со балкон – брачен кревет или 2 оддвоени кревети. Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете.
Junior Suite со француски лежај, 3 софа кревети (еден брачен). Можност за сместување на 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца.
Тип на помошното легло – софа.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10%ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 06.12.2018, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 30.11.-06.12.2018, СО ЦЕЛОСНА  УПЛАТА ДО 06.12.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 06.12.2018, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 10.12-03.01.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2018

 

PLATINUM HOTEL & CASINO BANSKO / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
30.11.2018
21.12.2018
B
22.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
01.01.2019
B
02.01.2019
05.01.2019
A
06.01.2019
19.01.2019
D
20.01.2019
02.02.2019
A
03.02.2019
30.03.2019
ECONOMY WITHOUT BALCONY ДВОКРЕВЕТНА ЕКОНОМИ СОБА БЕЗ БАЛКОН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
3 Возрасни лица 110.88 147.84 215.6 147.84 110.88 123.2 110.88
1 Возрасно лице 57.2 81.4 127.6 81.4 57.2 66 57.2
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 57.2 81.4 127.6 81.4 57.2 66 57.2
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 69.3 92.4 134.75 92.4 69.3 77 69.3
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 69.3 92.4 134.75 92.4 69.3 77 69.3
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 99 132 192.5 132 99 110 99
STANDARD WITHOUT BALCONY СТАНДАРДНА СОБА БЕЗ БАЛКОН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
3 Возрасни лица 113.96 154 227.92 154 113.96 129.36 113.96
1 Возрасно лице 59.4 85.8 134.2 85.8 59.4 70.4 59.4
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 59.4 85.8 134.2 85.8 59.4 70.4 59.4
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 71.22 96.25 142.45 96.25 71.22 80.85 71.22
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 71.22 96.25 142.45 96.25 71.22 80.85 71.22
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.75 137.5 203.5 137.5 101.75 115.5 101.75
STANDARD WITH BALCONY СТАНДАРДНА СОБА СО БАЛКОН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
3 Возрасни лица 117.04 160.16 234.08 160.16 117.04 132.44 117.04
1 Возрасно лице 61.6 88 137.5 88 61.6 72.6 61.6
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 61.6 88 137.5 88 61.6 72.6 61.6
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 73.15 100.1 146.3 100.1 73.15 82.775 73.15
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 73.15 100.1 146.3 100.1 73.15 82.775 73.15
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 104.5 143 209 143 104.5 118.25 104.5
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
3 Возрасни лица 141.68 190.96 283.36 190.96 141.68 160.16 141.68
2 возр +1 дете (0-11,99) 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 126.5 170.5 253 170.5 126.5 143 126.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 141.68 190.96 283.36 190.96 141.68 160.16 141.68
RELEASE DAYS 7//5 10//7 28//28 – 01.12.2018 10//7 7//5 7//5 7//5

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

 

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

 

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен,  5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Хотелски содржини и услуги

Факс
Ресторан
Соби за не-пушачи
Сеф на рецепција
Ресторан а ла карт
Казино
Велнес центар
Пристап за хендикепирани лица
Лифт
Таверна
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Приватен паркинг
Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Планинарење
Велосипедизам

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Бањарки и папучи

локација

X Координати: 41.82546410368689
Y координати: 23.482680916786194

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Фитнес
СПА центар