[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Pirin park 5*

 

 

Pirin Park Hotel е член на ланецот хотели ”Sharlopov Hotels” и е идеално место за остварување на Вашите соништа.
Нуди прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи.
Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја доби престижната награда ”Eurospera Wellness’.
Цените се на ден за СОБА
Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Цените НЕ ВАЖАТ за: Национални и религиозни празници

 

цените се по СОБА на ден – ноќевање со појадок

Тип на соба Услуга Петок и сабота Недела – четврток
DBL лукс BB 90 € 80 €
SGL лукс BB 72€ 68 €
DBL стандард BB 80 € 70 €
SGL стандард BB 64 € 56 €
Апартман лукс (2+1) BB 145 € 145 €
VIP апартман (2 +1) BB 160 € 160 €
Стандард апартман/ со една спална (2+1) BB 130€ 130 €
Фамилијарен апартман /со две спални (4+1) BB 145€ 145 €

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

4+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

Тип на соба Услуга Цена
DBL лукс BB 75 €
SGL лукс BB 60 €

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

Дете 0-3,99 год. Бесплатно
Дете 4-11,99 год. На дополнително легло 70% попуст од цената за редовно легло во соодветната соба
Дете 4-11,99 год. На редовно легло 30% попуст од цената за редовно легло во соодветната соба
Возрасен на дополнително легло во соба или студио 50% попуст од цената за редовно легло во соодветната соба

         
Во цената Е вклучено:

 • ноќевање со  појадок;
 • интернет;
 • паркинг;
 • туристичка такса;
 • бесплатен трансфер до/од центарот ( по распоред );
 • фитнес;
 • базен;
 • детски базен;
 • џакузи;
 • парк-градина со голем базен;
 • детски базен и детско катче;
 • финска сауна;
 • биосауна;
 • парни бањи – калдариум и лакониум;
 • ледена фонтана;
 • зона за релакс.

Во цената НЕ Е вклучено:

 • масажи,
 • вечера.

 

Легенда

SGL (еднокреветна соба)
DBL ( двокреветна соба)
DBL+CHD ( двокреветна соба + 1 дете)
DBL+2CHD ( двокреветна 2 возрасни + 2 деца )
TRPL ( трикреветна соба )
TRPL+CHD ( трикреветна 3 возрасни + 1 дете )
QUАD ( четирикреветна соба )
ADL – возрасен
CHD – дете
STD 2 – (пример: студио за 2 лица)
APP 3 – (пример: апартман за 3 лица)
BB – ноќевање со појадок
HB – полупансион
HB+ полупансион плус
FB – полн пансион
AI – се вклучено
UAI – ултра се вклучено