[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ПОЛИХРОНО – Vila Meri

 

 

Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели. Заради своите карактеристики на дестинација за семеен одмор Полихроно се наетнува како најпопуларната десинација на Халкидики веќе долги години.

Вила Мери се наоѓа на 40м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од Хотел Посеидонио се спушта кон плажа (види мапа) Сите студија се наоѓаат на прв кат и еден едноспален апартман кој се наоѓа на приземје. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и апартман за 4 лица. Наспроти неа има мини маркет, а во нејзина близина на пешачката улица до плажа многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн.
Двокреветните студија, може да бидат со спален кревет или две единечни легла кои се споени, троктреветните студија може да бидат со спален кревет и едно единечно легло или три единечни легла, сите се лоцирани на прв кат, сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, соптвен тоалет, клима, тераса и wi-fi
Апартманот се наоѓа на приземје и е составен од едноспален кревет и две единечни легла, кујна со прибор за готвење и јадење, балкон кој излегува директно на улица, тв, клима и wi-fi.

 

Попуст: 20% за уплата до 20.12.2017       15% за уплата до 17.01.2018        10% за уплата до 31.03.2018            5% за уплата до 30.04.2018
Вила Мери – Полихроно 40м од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 59 79 119 199 279 299 309 339 349 349 349 349 349 279 229 179 109 89 59
1/3 студио 69 99 139 229 309 329 359 389 389 389 389 389 389 299 259 199 129 99 69
1/4 студио 89 119 169 259 339 359 389 419 419 419 419 419 419 329 289 229 159 119 89
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Важат Општите услови за патување на СКТМ

 

 

ПОЛИХРОНО – Vila Elena

ПОЛИХРОНО мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот крак Касандра од источната страна, со поглед кон вториот крак, Ситонија. Долгото шеталиште покрај кристално чистото море изобилува со таверни, продавници, бутици, кафе барови, апартмани, хотели.

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.
Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.
Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, исто собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

Попуст: 20% за уплата до 20.12.2017        15% за уплата до 17.01.2018     10% за уплата до 31.03.2018       5% за уплата до 30.04.2018
Вила Елена – Полихроно 20м од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 59 79 119 199 259 279 299 349 349 349 349 349 349 269 209 169 99 79 59
1/3 студио 69 89 139 219 279 299 329 359 359 359 359 359 359 299 239 189 119 89 69
1/4 студио 99 109 149 229 299 329 359 389 389 389 389 389 389 319 269 209 129 99 79
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден ( се плаќа на лице место )   Важат Општите услови за патување на СКТМ

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35 по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40 по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35 по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35 по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35 по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон )  – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35 по лице Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Автобуска станица Транскоп – на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола