[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 22 Фев 2019 - 24 Фев 2019
Локација: Банско, Бугарија
Цена: 119 Eur
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Ски куп 2019 Банско

Алпска комбинација – Супер Велеслалом – Велеслалом

 

https://www.banskoworldcup.com/

22.Фев (Петок) БИТОЛА(Скопје)  – БАНСКО
Сотанок на групата на паркингот Спортска сала во 03:30 часот. Поаѓање за Бугарија во 04:00 ч. Влез во Бугарија кај граничниот премин Делчево.. Патувањето продолжува кон Банско. Пристигнување во претпладневните часови . Сместување во Хотел www.royalpark-bg.com 4*. Можност за искористување на денот за скијање и посета на припремите на стазите и скијачите за трката. Вечера. Ноќевање1.
23 Фев (Сабота) БАНСКО
Појадок. Можност за скијање и присустување на трката СУПЕР ВЕЛЕСЛАЛОМ  на светската елита во  алпско скијање. Можност и за индвидуални прошетки низ центарот на Банско. Вечера. Ноќевање 2.
24.Март (Недела) БАНСКО – ТРКА СВЕТСКИ КУП -БИТОЛА(Скопје)
Појадок. Одјавување од хотелот. Заминување за ски стазите каде имате можност да ги следите двете трки од светскиот ски куп за мажи Банско 2019 – најдобрите скијачл на светот, многу забава, прекрасна атмосфера, незаборавно доживување.. Поаѓање за Битола (Скопје)  во попладневните часови 17ч. Пристигнување истиот ден во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 119 € (7.380 МКД)

Деца 0 -6 години БЕСПЛАТНО. Деца 6 -12 години 69 Еур/4.278,00 . Трет возрасен 89 Еур/ 5.518,00.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Превоз со туристички автобус на наведената релација
– Сместување во хотел Royal Park Resort 4 * на база 2 полупансиони

www.royalpark-bg.com
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО :
– Влезници за Светскиот ски куп (45 Еур за три дена со вклучена гондола)

– Сопствен  превоз – 20 Еур од цената.
– Влезници за музеите и културно-историските споменици
– Неспоменати посети и услуги

Важат Оштите услови за патување на СКТМ.

Влезници за СКИ КУПОТ (вклучен превоз со гондола)

Еднодневен билет 20 Еур. Тродневен билет 45 Еур. Деца до 12 години 1 лев на ден.

аа