[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ШПАНИЈА ЛЕТО 2019 – СО АВИОН

Една од земјите кои ги имаат најубавиѕе плажи во светот. Ако при тоа ја додадеме и долгата традиција за угостителство и многу развиен туризам, тогаш летувањето во Шпанија е нешто што секако мора да го искусите.


Иако заради прекрасните градови како барселона, Мадрид, Валенсија, Гранада и др. Вв ажи за водечка City Break дестинација, Шпанија е многу позната и по своите летувалишта и а големиот број на плажи со плави знаменца. На островите Мајорка и Ибица преку ден ќе се одмарате на прекрасните долги и песочни плажи а вечерите ќе ви останат во сеќавање по лудите ноќни забави.
Летувањето во Коста Брава и Косѕа Дорада, покрај прекрасните плаќи, богатиот ноќен живот нуди и можност да посетите многу културно историски локалитети како и прошетки низ Барселона.

Коста Брава

Коста Брава е најпознатото и најпосетувано летувалиште во Шпанија со брег долг окулу 40км и се протега северно од Барселона. Во нашата понуда ќе ги најдете најразвиените летувалишта како Калеја, Санта Сузана, Лорет Де Мар. Бланес, Малграт Де Мар…

Брегот на Каталонија не го сочинуваат само долгите, урбани песочни плажи полни со туристи, Нас многу повеќе не фасцинираа скриените заливи и прекрасната природа за која најверојатно не сте слушнале баш многу. Северот на Коста Брава е неизбрусен дијамант на Западниот Медитеран. Најубавиот дел на овој брег,  Плажата на златниот триаголник, успеал да ги сочува шармот и убавината на старите пристаништа и рибарските  населби познати по опуштената локална атмосфера и извонредната гастрономска понуда  Во овој регион се наоѓаат и места кои посебно би ги издвоиле заради нивното значење.
Гирона кој е еден од најстарите градови на Каталонија со прекрасен, Еврејски кварт, Фигуерас, родното место на салвадор Дали, креаторот на најубавите објекти во Барселона и Емпуриес, антички град од грчко римскиот период.

КОСТА БРАВА – ЛЕТО 2019    ЦЕНОВНИК БР.1
За резервации до 28.02.2019
ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
 БРОЈ НА НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
ХОТЕЛ КАТЕГ. УСЛУГА ЛОКАЦИЈА Цена по лице во двокреветна (1/2) соба
H TOP SUMMER SUN 3* 3 *** FBww Santa Susanna 419 € 589 € 489 € 689 € 569 € 609 € 619 € 619 € 709 € 509 € 579 €
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
H TOP OLYMPIC 3* 3 *** FBww Calella 419 € 589 € 489 € 689 € 569 € 609 € 619 € 619 € 709 € 509 € 579 €
H TOP PLANAMAR 3* 3 *** FBww Malgrat De Mar 419 € 589 € 489 € 689 € 569 € 609 € 619 € 619 € 709 € 509 € 579 €
H TOP ALEXIS 3* 3 *** FBww Lloret De Mar 419 € 589 € 489 € 689 € 569 € 609 € 619 € 619 € 709 € 509 € 579 €
H TOP CARTAGO NOVA 3* 3 *** FBww Malgrat De Mar 419 € 589 € 489 € 689 € 569 € 609 € 619 € 619 € 709 € 509 € 579 €
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
MARIA DEL MAR 4* 4 **** HB Lloret De Mar 499 € 639 € 519 € 679 € 549 € 569 € 569 € 569 € 689 € 529 € 629 €
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
H TOP ROYAL BEACH 4* 4 **** FBww Lloret De Mar 469 € 699 € 569 € 819 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 589 € 689 €
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
H TOP CALELLA PALACE 4* 4 **** FBww Calella 469 € 699 € 569 € 819 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 589 € 689 €
H TOP ROYAL SUN SUITE 4* 4 **** FBww Santa Susanna 469 € 699 € 569 € 819 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 589 € 689 €
H TOP ROYAL STAR 4* 4 **** FBww Lloret De Mar 469 € 699 € 569 € 819 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 589 € 689 €
PINEDA PALACE 4*Sup 4 **** + FBww Pineda de Mar 509 € 759 € 609 € 879 € 689 € 739 € 749 € 749 € 889 € 629 € 749 €
 H TOP ROYAL SUN 4* 4 **** FBww Santa Susanna 509 € 759 € 609 € 879 € 689 € 739 € 749 € 749 € 889 € 629 € 749 €
H TOP AMAIKA 4* Sup (Adults Only) 4 **** + FBww Calella 509 € 759 € 609 € 879 € 689 € 739 € 749 € 749 € 889 € 629 € 749 €
* ADULTS ONLY * 
TROPIC PARK 4* 4 **** HB Malgrat De Mar 559 € 739 € 599 € 839 € 669 € 689 € 689 € 689 € 799 € 579 € 679 €
GRAN HOTEL FLAMINGO 4* 4 **** BB Lloret De Mar 459 € 649 € 559 € 749 € 609 € 619 € 669 € 669 € 709 € 539 € 579 €
 DELAMAR 4* Sup (Adults Only) 4 **** BB Lloret De Mar 499 € 699 € 599 € 829 € 679 € 689 € 749 € 749 € 829 € 629 € 729 €
* ADULTS ONLY * 
*** Други хотели ќе бидат дополнително внесени во понудата. ***                          
* Цените се изразени во ЕВРА, а плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност од 62,0 ден за 1 ЕВРО

01. ден СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА – КОСТА БРАВА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје и предавање на багажот 120 минути пред времето на полетување. Лет за Барселона (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Бареслона. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до хотелот во крајните дестинации (Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna …). Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.
од 01. до 07/10. ден КОСТА БРАВА
Денови за одмор со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna … и др. Комуникација со локалните представници на агенцијата за евентуални факултативни анимации, излети и посети.
08./11. ден КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција.) Слободно време за индивидуални прошетки до заминување на аеродромот во Барселона во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Лет за Скопје, според табелата. Пристигнување во Скопје.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 20кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел

За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори мин 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот.

H TOP SUMMER SUN 3* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Santa Susanna ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 419 589 489 689 569 609 619 619 709 509 579
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 327 412 362 463 400 421 425 425 470 372 408
  3 возрасен 369 489 419 559 469 499 499 499 569 429 479
                         
H TOP OLYMPIC 3* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Calella ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 419 589 489 689 569 609 619 619 709 509 579
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 327 412 362 463 400 421 425 425 470 372 408
  3 возрасен 369 489 419 559 469 499 499 499 569 429 479
                         
H TOP PLANAMAR 3* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Malgrat De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 419 589 489 689 569 609 619 619 709 509 579
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 327 412 362 463 400 421 425 425 470 372 408
  3 возрасен 369 489 419 559 469 499 499 499 569 429 479
                         
H TOP ALEXIS 3* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 419 589 489 689 569 609 619 619 709 509 579
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 327 412 362 463 400 421 425 425 470 372 408
  3 возрасен 369 489 419 559 469 499 499 499 569 429 479
                         
H TOP CARTAGO NOVA 3* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Malgrat De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 419 589 489 689 569 609 619 619 709 509 579
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 327 412 362 463 400 421 425 425 470 372 408
  3 и 4 возрасен 369 489 419 559 469 499 499 499 569 429 479
                         
MARIA DEL MAR 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полу Пансион (HB) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL возрасен 499 639 519 679 549 569 569 569 689 529 629
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-11,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-11,99 368 437 378 455 390 402 402 402 463 384 434
  3 и 4 возрасен 459 579 479 609 499 519 519 519 629 489 579
                         
H TOP ROYAL BEACH 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 469 699 569 819 649 699 699 699 829 589 689
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 351 469 402 526 444 466 469 469 533 414 464
  3 и 4 возрасен 409 589 489 669 549 579 589 589 689 509 579
                         
H TOP CALELLA PALACE 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Calella ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 469 699 569 819 649 699 699 699 829 589 689
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 351 469 402 526 444 466 469 469 533 414 464
  3 и 4 возрасен 409 589 489 669 549 579 589 589 689 509 579
                         
H TOP ROYAL SUN SUITE 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Santa Susanna ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 469 699 569 819 649 699 699 699 829 589 689
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 351 469 402 526 444 466 469 469 533 414 464
  3 и 4 возрасен 409 589 489 669 549 579 589 589 689 509 579
                         
H TOP ROYAL STAR 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 469 699 569 819 649 699 699 699 829 589 689
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239 239
  2 дете 2-13,99 351 469 402 526 444 466 469 469 533 414 464
  3 и 4 возрасен 409 589 489 669 549 579 589 589 689 509 579
                         
PINEDA PALACE 4*Sup ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Pineda de Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 509 759 609 879 689 739 749 749 889 629 749
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 479 422 554 464 486 489 489 562 434 474
  2 дете 2-13,99 372 498 422 554 464 486 489 489 562 434 493
  3 и 4 возрасен 489 629 519 719 579 609 619 619 729 539 629
                         
 H TOP ROYAL SUN 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Santa Susanna ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 509 759 609 879 689 739 749 749 889 629 749
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-13,99 239 479 422 554 464 486 489 489 562 434 474
  2 дете 2-13,99 372 498 422 554 464 486 489 489 562 434 493
  3 и 4 возрасен 489 629 519 719 579 609 619 619 729 539 629
                         
H TOP AMAIKA 4* Sup (Adults Only) ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Calella ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полн Пансион со Вода и Вино (FB+ww) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 509 759 609 879 689 739 749 749 889 629 749
“ADULT ONLY 3 и 4 возрасен 439 629 519 719 579 609 619 619 729 539 629
                         
TROPIC PARK 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Malgrat De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Полу Пансион (HB) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 559 739 599 839 669 689 689 689 799 579 679
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-10,99 239 466 416 539 452 462 464 464 519 411 461
  2 дете 2-10,99 397 489 416 539 452 462 464 464 519 411 461
  3 и 4 возрасен 459 589 489 659 539 559 559 559 629 479 549
DBL PREMIUM возрасен 599 799 639 929 729 749 759 759 889 629 739
(2+2 / 3+1) 1 дете 2-10,99 239 493 437 585 485 496 498 498 565 435 491
  2 дете 2-10,99 418 519 437 585 485 496 498 498 565 435 491
  3 и 4 возрасен 489 629 519 729 589 599 599 599 699 509 589
Можност за сместување на база Полн Пансион (FB) со доплата. Повеќе информации во агенција
                         
GRAN HOTEL FLAMINGO 4* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Ноќевање со Појадок (BB) ДЕНОВИ 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 459 649 559 749 609 619 669 669 709 539 579
(2+2 / 3+1) 1 & 2 дете 2-12,99 414 562 494 642 533 540 579 579 608 477 507
  3 возрасен 419 569 499 649 539 549 579 579 609 479 509
ПОЛУ ПАНСИОН (НB) ДЕНОВИ 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 509 709 609 809 649 659 709 709 769 579 639
(2+2 / 3+1) 1 & 2 дете 2-12,99 448 611 528 691 567 574 612 612 656 511 556
  3 возрасен 449 619 529 699 569 579 619 619 659 519 559
Можност за сместување на база Полн Пансион (FB) со доплата. Повеќе информации во агенција
                         
 DELAMAR 4* Sup (Adults Only) ПОАЃАЊЕ (C-INN) 14 јун 21 јун 01 јул 12 јул 19 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 23 авг 30 авг
Lloret De Mar ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 21 јун 01 јул 08 јул 22 јул 26 јул 02 авг 09 авг 16 авг 26 авг 30 авг 09 сеп
Ноќевање со Појадок (BB) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 499 699 599 829 679 689 749 749 829 629 729
ПОЛУ ПАНСИОН (HB) НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
DBL STD возрасен 569 799 669 939 749 759 819 819 929 699 829