[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Цена: 179 Еур/соба /7 дена
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Sv. Ivan Rilski 4*

 

 

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 6 НОЌЕВАЊА

 

10% Попуст за резервации направени до 16.11.2018, за период на престој од 27.12-13.01.2019, со целосна уплата до 20.11.2018

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

20% ПОПУСТ за резервации направени до 05.11.2018, за период на престој од 01.12-26.12.2018 и 14.01-31.03.2019

15% ПОПУСТ за резервации направени до 05.11.2018, за период на престој од 27.12-13.01.2019

 

 

ST.IVAN RILSKI 4 * BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
02.01.2019
B
03.01.2019
13.01.2019
A
14.01.2019
24.01.2019
B
25.01.2019
24.02.2019
A
25.02.2019
31.03.2019
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА ВО ГЛАВНАТА ЗГРАДА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 158.4 101.2 88 101.2 88
3 Возрасни лица на екстра легло 119.9 215.6 136.4 119.9 136.4 119.9
1 Возрасно лице 74.8 127.6 86.9 74.8 86.9 74.8
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 74.8 127.6 86.9 74.8 86.9 74.8
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 75.9 132 86.9 75.9 86.9 75.9
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 75.9 132 86.9 75.9 86.9 75.9
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 89.1 145.2 100.1 89.1 100.1 89.1
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 88 158.4 101.2 88 101.2 88
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.2 171.6 114.4 101.2 114.4 101.2
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 159.5 101.2 88 101.2 88
3 Возрасни лица на екстра легло 116.6 188.1 129.8 116.6 129.8 116.6
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 88 159.5 101.2 88 101.2 88
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.2 172.7 114.4 101.2 114.4 101.2
APPARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
3 Возрасни лица на екстра легло 129.8 202.4 144.1 129.8 144.1 129.8
4 Возрасни лица на екстра легло 158.4 231 172.7 158.4 172.7 158.4
2 Возр+1 Дете (0-5,99) 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 114.4 187 128.7 114.4 128.7 114.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 101.2 173.8 115.5 101.2 115.5 101.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 114.4 187 128.7 114.4 128.7 114.4
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 127.6 200.2 141.9 127.6 141.9 127.6
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 129.8 202.4 144.1 129.8 144.1 129.8
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 143 215.6 157.3 143 157.3 143
RELEASE DAYS 5//3 27//14 7//5 5//3 7//5 5//3
Период на продажба Период на престој ПРОМОЦИ
April 16, 2018 December 26, 2018 December 1, 2018 December 26, 2018 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 January 24, 2019 January 3, 2019 January 24, 2019 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 February 24, 2019 January 17, 2019 February 24, 2019 7=6, 10=9, 14=12
April 16, 2018 March 31, 2019 February 17, 2019 March 31, 2019 7=6, 10=9, 14=12

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат само во сезона А!

Во цената е вклучено: парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.

Бебешко креветче – бесплатно

Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера – незадолжителна.

Доплата за делукс двокреветна соба е 15еур по соба на ден.

Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прихакаат само во анекс зградите.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

далечина од

Далечина од центарот
Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна
Факс
Интернет
Ресторан
Соби за не-пушачи
Хемиско чистење
Велнес центар
Хотелски паркинг
24 часовна услуга во соба
Лифт
Игротека за деца
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Продавница за подароци
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Скијање
Велосипеди за изнајмување

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Кујна
Интернет конекција
Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Тераса
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.82798644835905
Y координати: 23.480358123779297

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Парна бања (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Ледена соба (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
СПА центар