[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: мин 3 ноќи
Локација: Толо, Пелопонез-Грицја
Цена: од 26 еур по лице за НП
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

ТОЛО – НАФПЛИО  

 

                            Толо е прекрасен и живописен мал град кој се наоѓа токму во средината на Арголискиот залив, на само 10 км од Нафплио, еден од најубавите и традиционални градови во Грција.Заливот на Толо има златна песочна плажа со многу топло и кристално чисто море. На источната страна на полуостровот може да се најде Античкиот Акропол познат од Хомеровите поеми, а на јужната страна три мали зелени острови со поглед кон островот Спетсес со што се создава уникатна пејзажна панорама.Историски места кои вреди да се посетат во оваа област се археолошкото наоѓалиште Микена (28 км), Аргос (23км) град кој што е постојано населуван во последните 7000 години што го прави еден од најстарите градови во Европа , а на само 30 км се наоѓа познатиот Епидаур со урнатините на светилиштето на Асклепиус – синот на божествениот Аполон како и најдобро зачуваниот антички театар.Водна тура до Атина , каналот на Коринт, средновековниот град Мистра, античката Олимпиа – домот на олимписките игри како и еднодневни крстарења со луксузни бродови го збогатува одморот на псоетителите.Хотели, ресторани, традиционални таверни, туристички агенции, голем избор на мали продавници, баровисо висок квалитет на услужност го прави Толо секогаш пријатен и гостопримлив.

 

                “TOLO” hotel – Сместен е во најдобрата област на Толо,на сама плажа и се состои од две згради. Ресторанот и барот гледаат кон морето, а малите острови создаваат пријатна и романтична атмосфера.Сите соби имаат светли бои, сателитска ТВ, клима, централно греење, мини фрижидер, сеф, фен, балкон и модерна бања.Хотелот располага со пет нови луксузни мини апартмани на врвот на новата зграда за 3-4 лица и еден мини апартман исклучиво дизајниран со хидромасажен туш и брачен кревет за меден месец.Инзвонредниот дизајн на луксузниот апартман на врвот на хотелот Толо нуди релаксирање во најексклузивната средина и неверојатен поглед кон морето.Централното крило на хотелот е лоцирано веднаш на брегот на топла и песочна плажа, а втората зграда во процветана градина со рецепционо лоби, соби за состаноци и соби за конференција до 80 луѓе.

 

“TOLO” Hotel – на сама плажа

01/04 – 30/6/2018

01/9 – 31/10/2018

01/7 – 10/8/2018

21/8 – 31/8/2018

11/8 – 20/8/2018
еднокреветна 50 56 64
двокреветна 29 34 39
трикреветна 26 31 35
апартмани 37 40 46
Апартман за меден месец 69 Еур
Дополнување за вечера 12 Еур
Апартмани со поглед кон море и балкун – цени на барање
Екстра кревет за деца до 6 год бесплатно , 6-14 год 50% од цената
Појадок и вечера шведска маса со голем избор
Цените се дадени во евра по лице на ден за плаќање во МКД.

                 Tolon Holidays Hotel – Луксузна зграда со подови покриени со локален мермерХотелот се наоѓа на само 150 метри од најубавиот дел од песочната плажа на Толо „Psili ammos”. Oдличниот обучен кадар и релаксирачките области создаваат пријатна атмосфера за прекрасни празници .од март до ноември како и викендите низ цела година.Cалони, ТВ салони, WiFi безжичен интернет, ресторан бар и кафе, со поглед на уникатен обликуван базен, градина и понатамошниот поглед на морето кон заливот со малиот остров.Cобите се со пријатните светли бои,и располагаат со модерен, удобен, квалитен мебел, балкон, дигитална телевизија, мини фрижидер, сеф, фен, wifi, клима, бања со модерна опрема. Просториите и сите јавни површини на хотелот се посебно дизајнирани за да бидат соодветни за лица во инвалидски колички.Хотелот располага со сауна и внатрешна мини фитнес соба,базен, бар опкружен со цвеќина и дрва во зелена градина.

Tolon Holyday Hotel

01/4 – 30/6/2018

01/9 – 31/10/2018

01/7 – 10/07/ 2018

21/8 – 31/8/2018

11/08 – 20/08/2018
еднокреветна 53 60 68
двокреветна 31 37 40
трикреветна 28 32 37
Дополнување за вечера 12 Еур
Апартмани со поглед кон море и балкун – цени спрема барањата
Екстра кревет за деца до 6 год бесплатно , 6-14 год 50% од цената
Појадок и вечера шведска маса со голем избор
Цените се дадени во евра по лице

 

                    ALONIA studios-maisonettes – Зградата се наоѓа на тивка положба, сместена на мал рид помеѓу двете главни улици на Толо,во близина на центарот со панорамски поглед кон морето и околните острови.Тараса на покривот со мал базен и поглед кон Арголискиот залив.Оддалечен од плажа 250м, а од центарот на градот 400м.Алониа е моредно сместување со импресивен и квалитетен мебел,и нуди фамилијарна атмосфера, просторни балкони, градина со дрва и цвеќиња, голем паркинг, wi-fi,игралиште за деца.

“ALONIA” – studios – maisonettes

01/03 – 15/5/2018

01/10 – 31/10/2018

16/10 – 30/6/2018

01/9 – 30/9/2018

1/7– 31/7/2018 01/8 – 31/8/2018
студио за 2 лица 40 46 52 57
студио за 3 лица 46 52 57 63
студио за 4 лица 54 63 69 75
Мезонети 2-4 лица 63 69 75 80
минимален престој 01/3-05/5/2018 01-31/10/2018 16/5-30/6/2018 01-30/9/2018 01-31/7/2018 01-31/8/2018
  2 дена 3 дена 5 дена 7 дена
Цените се дадени во евра за наем на студио на ден за плаќање во МКД

                     

           SKALIDIS apartments –  Лоцирани во централно но мирно подрачје на околу 250м од плажа. Реновирани згради со одлични страндарди. Изградени се во традиционален стил со модерен базен опкружен со убава градина.На само неколку минути од продавниците,таверни и спортски водни центри.Секој апартман има сопствена кујна,клима, сателитска телевизија,купатило и балкун.Приватен паркинг.

“SKALIDIS” apartments

01/5 – 31/5/2018

01/10 –10/10/2018

01/6 – 30/6/2018

01/9 – 30/9/2018

01/7 – 31/7/2018 01/8 – 31/8/2018
двокреветна 43 50 57 63
трикреветна 52 59 68 74
четирикреветна 57 64 76 80
0,5 еур по ноќ на соба за такси

 

               

         BARBOUNA hotel & studios – Се наоѓа на само неколку чекори од најубавиот дел на песочната плажа Толо.Фамилијарен хотел е скривалиште од секојдневниот стрес и рутините на секојдневниот начин на живот.

“BARBOUNA” hotel and studios

15/4 – 30/6/2018 

01/9 – 31/10/2018

01/7 – 31/7/2018 01/8 – 31/8/2018
еднокреветна соба 40 46 52
студио за 2 лица 46 52 57
Екстра кревет за деца до 6 год бесплатно , 6-14 год 50% од цената
Цените се дадени во евра по лице

Фотогалерија