[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 07 Дек 2018 - 09 Дек 2018
Локација: Велинград - Бугарија
Цена: 4.900 денари
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

ВЕЛИНГРАД – 8 Декември со превоз

(Сандански – Банско )

 

1 ден 07.12.18

Поаѓање во 05 часот од Прилеп за Велинград со попатна пауза во летно -зимскиот центар Сандански. Продолжување за Велинград најпознат бањски центар во Бугарија со преку 80 минерални извори, така наречен Спа престолнина на Бугарија, со многу хотели, санаториуми, прекрасна природа за уживање. Сместување во Спа – хотел. Можност за користење на минерален базен, сауна, фитнес, парна бања.. Ноќевање.

 

2 ден 08.12.18 Појадок.

Слободно време за индивидуални активности во Велинград. Во хотелот бесплатно користење на минерален базен, сауна, парна бања, фитнес…. Ноќевање.

 

2 ден 09.12.18 Појадок.

Слободно време за индивидуални активности во Велинград. Во хотелот бесплатно користење на минерален базен, сауна, парна бања, фитнес.. Поаѓање за Македонија со попатна пауза во Банско, и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА: 4900 денари

 

Во цената е пресметано:

– автобуски превоз на дадената релација,

– 2 ноќевање со појадок – во спа – хотел Камена 3 * http://kamena.bg/hotel/

(бесплатно користење на затворен минерален базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања…)

– попатни паузи во Сандански и Благоевград

– организација и придружник на патувањето.

 

Во цената не е пресметано:

патничко здравствено осигурување 150 денари

 

Напомена: Рок на пријавување до 01.12.2018 година.

Збогатете ги вашите доживувања со едно незаборавно патување.

Т. А. АРИЕС ви го честита празникот 8 ми Декември.

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т. А. АРИЕС и СКТМ.