[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 28 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

VIHREN PALACE 4*

 

 

Хотелот се состои од зграда на пет спрата и поседува конфортни и просторни соби со кујна, a la carte мени,ресторан,меана,бар,ноќни клуб,интернет,спа центар(затворен базен,сауна,хамам,џакузи) квалитетна услуга.

Хотелот е на 500 метра од центарот на Банско и околу 80 метри од гондолата. Обезбеден е трансфер до гондолата.

Хотелот поседува 145 соби.еднокреветни соби,студија,апартмани со една спална,апартмани со две спални,мазонети(еднокреветни и двокреветни)

Сите соби имаат: кујна,греење,сателитска телевизија,телефон,мини бар,фен за коса,купатило со када и туш кабина.балкон

Апартман со една спална: спална соба,дневна соба со кујна,купатило со када и туш кабина

Апартман со две спални: две спални соби,дневна соба со кујна,купатило со када и туш кабина

Мазонети:салон со кујна на прв спрат, две спални соби на вториот спрат

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Ценовник објавен на 25.08.2018

 

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Попустот и промоциите НЕ се комбинираат.

Во цените е вклучено:

Употреба на базен, фитнес, сауна и парна бања, wi-fi во лоби, кабелски интернет во соба и wi-fi во заедничките простории

 

Услуги кои се доплаќаат:

Солариум, спа третмани, превоз до гондолата, пијалоци за време на вечерата на база полупансион.

Новогодишна вечера (задолжителна) – 80еур возрасен, 20еур – дете од 6-11,99год

Бебешко креветче – 4еур на ден

Сите соби гледаат према планина.

 

 

Политика на отказ: NO SHOW

сезони A и C – 50% од сумата, 2. сезона B – 100 % од сумата

-При рана резервација имињата не можат да бидат променети, и не можат да се прават промени во дати, доколку се променат се губи попустот за рана резервација, и ќе се наплати по редовна цена.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),