[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Вила Анемохади – Сивири

 

Вилата е лoцирана на 90 м пд плажа и 50 метри oд центарпт на Сивири.

Вилата распoлага сo 1/2+2 апартмани кoи се сoстoјат пд 2 пoделни сoби, спална сoба сo брачен кревет и кауч на
расклопување во дневната соба.

Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, ТВ и клима уред.

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина 1 пат во текот на престојот

Сивири 2019   20 % за уплати до 31.12.2018         15 % за уплати до 28.02.2019           10 % за уплати до 31.03.2019  
Вила Anemohadi   Мај Јуни Jули Август Септември
  18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Број на ноќевања / 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 + допол. Легло АПП / 79 119 139 169 199 239 339 379 429 449 469 469 469 449 429 329 199 159 119
Цените се дадени за наем за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Деца од 2 до 11,99 гпдини: Попуст 10 Евра од редовната цена – Деца до 1,99 години бесплатно. Климата е вклучена во цената.
Доплата за туристичка такса 0,5 евра по соба на ден (се плаќа на лице место)
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон –
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола