[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Вила ANGELA – Полихроно

 

 

 

Вила “ANGELA” се наоѓа во центарот на Полихроно.Одалечена e на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, распостранета на околу 8 км, кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се простираат голем број на продавници за сувенири и облека, таверни, пекара, суперкмаркети.

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018

5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018

    Попуст: 10% за уплата до 31.03.2018 5% за уплата до 30.04.2018                
Вила Ангела – Полихроно Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3+1 Апп 101 111 161 231 301 331 361 391 391 391 391 391 391 321 271 211 121 101 81
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена/Wi-Fi бесплатно
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите неможи да се комбинирааат. Термините со црвено се ПРОМО и немаат попуст.
НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

ОПИС НА ОБЈЕКТОТ :

Вила “ANGELA”  располага со два  1/3+1 апартмани:

Апартманите се состојат од една спална со еден дупли кревет + еден единечен кревет и во кујната уште еден помошен кревет на расклопување. Кујната е комплетно опремена со основни садови за соодветниот број на лица, капатила со туш, ТВ, интернет, клима уред, балкон. Апартманите располагаат се два балкони, еден од кај кујната и еден од кај спалната.

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – – 30€ по лице
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€ по лице
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • 02:30 h  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја недела):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 40€ по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • 05:00  h Струмица(бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –40€ по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години:   Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно