[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа

 

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните, таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

Вила Дрeнос се наоѓа на одлична  локација непосредно до Вила Теа, сите студија се со директен поглед на море. Вилата е одалечена од плажата 4 минути пешачење, а од шеталиштето е одалечена 30 метри, располага со  четворокреветни студија, погодни за фамилијарен одмор или пак друштва млади луге. Студијата располагаат со кујна, тоалет, клима (вклучена во цената), тв, балкон со директен поглед на море, wi-fi.
GPS Координати: 40°04’36.0″N 23°26’50.4″E

 

  Попуст: 20% за уплата до 20.12.2018           15% за уплата до 31.12.2018         10% за уплата до 15.03.2019            5% за уплата до 30.04.2019
Вила Дренос – Калитеа Maj Јуни Јули Август Септември
12 19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/4 студио 59 69 89 119 199 259 279 309 349 389 389 389 389 389 359 309 239 199 129 69
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Цените кои се со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на два и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Важат Општите услови за патување на СКТМ