[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Пефкохори Халкидики
Цена: Цени од 79 Еур на ден
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Пефкохори – Рафаил

 

  Попуст 25% за уплата до 19.12.2018       20% за уплата до 31.01.2019         15% за уплата до 28.02.2019    10% за уплата до 30.04.2019
Рафаил – Пефкохори Maj Јуни Јули Август Септември
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 студио 69 89 159 209 259 299 329 349 359 359 359 359 349 269 239 179 129 99 79
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Wi-Fi бесплатно
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена  –  Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите неможи да се комбинирааат. Термините со црвено се ПРОМО и немаат попуст.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола- Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасно лице над 63год – попуст 10еур
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ARIES ТRAVEL“.
ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон)
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до БитолаПоаѓање од Грција:15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори
-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
GPS: 39°59’09.8″N 23°37’03.0″E