[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ВРАСНА – АРМИРИКИ

 

 

Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот “Strimonikos“. Ова место е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна широка песочна плажа и бистра вода. Враснa ја препорачувме за сите оние кои што сакаат да уживаат во мирен и релаксиран летен одмор или во многубројните таверни и кафе барови покрај плажата. Врасна нуди можност за пешачење или возење велосипед во блиската планина или пак посета на градот Stageira родното место на Аристотелис, посета на музејот Amphipolis и посета на фармата Ippokosmos. На само неколку километри од Врасна се наоѓаат Аспровалта и Ставрос.

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа. Во нејзина близина има пекара, продавница,LIDL  маркет на 200метри, таверни, бич барови итн.

Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара кое е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)

Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ,wi-fi,клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

Официјална страна на вила Armiriki www.armiriki.gr за повеќе слики

 

Капацитет по студио:

Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)

Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)

Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)

Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

ВИЛА АРМИРИКИ – ВРАСНА
ЦЕНОВНИК 2019
Период Ноќ. студио за 2 лица +1 дете студио за 3 лица + 1 дете студио за 4 лица + 1 дете Промо цени на кој не следува попуст
24.05-31.05.2019 7 89 99 109 Промо цени
31.05-07.06.2019 7 139 159 189 Промо цени
07.06-14.06.2019 7 189 209 259  
14.06-21.06.2019 7 209 259 299  
21.06-28.06.2019 7 259 279 339  
28.06-05.07.2019 7 269 299 359  
05.07-12.07.2019 7 289 339 369  
12.07-19.07.2019 7 299 349 379  
19.07-26.07.2019 7 309 359 389  
26.07-02.08.2019 7 309 359 399  
02.08-09.08.2019 7 309 359 399  
09.08-16.08.2019 7 309 359 399  
16.08-23.08.2019 7 279 299 319  
23.08-30.08.2019 7 249 259 269  
30.08-06.09.2019 7 199 209 229  
06.09-13.09.2019 7 139 149 179  
13.09-20.09.2019 7 119 129 149 Промо цени
20.09-27.09.2019 7 69 79 89 промо цени

Gps координати: 40°41’25″N   23°41’36″E

 

Доплати:
-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна 

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Охрид ( Бензиска станица Лук Оил) -40 € по лице

Битола (спортска сала) – 35€ по лице – трансфер до Неготино

Прилеп – (бензинска пумпа Лук оил на излез од градот ) 35€ по лице – трансфер до Неготино

Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол , Дреново ) – 35€ по лице – трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Ариес“.

ПРЕВОЗ Врасна :

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој петок)

 

02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo

03:00 h Скопје (Дрводекор)

03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна (секој петок) :

 

02:00 h Битола ( спортска сала  ) – Трансфер до Неготино

01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

00:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.