[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

ЗАКИНТОС – ВИЛА ГИАТРАС

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинација за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила GIATRAS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

 

ДОПОЛНИТЕЛЕН ВЕЛИГДЕНСКИ ПОПУСТ ДО 20 % ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

      Цени по Лице 20 % за уплата до 31.01.2019 15 % за уплата до 28.02.2019 10 % за уплата до 30.04.2019
Вила Гиатрас Лаганас Јуни Јули Август Септември
13-20 20-27 27-04 04-11 11-18 18-25 25-01 01-08 08-15 15-22 22-29 29-05 05-12 12-19 19-26 26-02
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7  
Цена по лице во 1/2 студио € 155 € 165 € 185 € 205 € 225 € 235 € 235 € 235 € 235 € 225 € 195 € 155 € 125 € 110 € 100 € 90
Цена по лице во 1/3 студио € 143 € 153 € 170 € 190 € 206 € 216 € 216 € 216 € 216 € 210 € 180 € 143 € 116 € 105 € 90 € 80
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.  
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио  
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)  
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )  
**Сите попуст за деца и трето лице важат при сместување со баранито минимум возрасни лица со студио / апартман  
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

НАПОМЕНА:

  • Попустите можат да се искористат само при користење на пакет аранжман (наем на студио или апартман + автобуски превоз и бродски превоз)
  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од сумата, додека останатите 50% да се доплатат додека е месечниот попуст.
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога се ќе се изврши промената.
  • Датата наведена во ценовникот е дата на поаѓање од Битола во 22:00 часот.

 

Доплати:

-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10евра по лице
-Деца од 2-12год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50€)
-Попустот за деца важи при сместување со бараниот минимум возрасни лица во студио
-Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 год во кревет со родител
-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.
-Патничко и здравствено осигурување.
Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
21:30 h Битола (Градска Автобуска Станица-ТРАНСКОП) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице