[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 ноќи/бус
Локација: Лаганас, Закинтос
Цена: Од 79 Еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

 

      ЗАКИНТОС-ЛАГАНАС

zakintpano1

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинација за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила GIATRAS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

ULTRA LAST MINUTE!

НОВИ НАМАЛЕНИ ЦЕНИ НА ОДРЕДЕНИ ТЕРМИНИ!

      Цени по Лице                      
Вила Гиатрас Лаганас Јуни Јули Август Септември
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159
169 189 99 209 189 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149
159 179 89 199 179 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице  –  НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

Вила AVRA („Б“ кат.) – оддалеченост од плажа САМО 10 метри, студијата располагаат со кујна, ТВ, ТВЦ, тераса, WI-FI ( бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

      Цени по Лице                      
Вила Авра Лаганас Јуни Јули Август Септември
 
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159 119
169 189 209 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149 109 159 179 199 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
** За СОПСТВЕН ПРЕВОЗ одобруваме -40 еур ПО ЛИЦЕ
НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

Вила ANNA („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 50 метри. Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 7 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето) и во склопот на истиот се наоѓа и БАЗЕН кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

 

Закинтос 2018 Цени по Лице                      
Вила Ана Лаганас Јуни Јули Август Септември   
14-22 21-29 28-06 05-13 12-20 19-27 26-03 02-10 09-17 16-24 23-31 30-07 06-14 13-21 20-28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цена по лице во 1/2 студио 159 119
169 189 209 229 239 239 239 239 229 189 149 119 109 99
Цена по лице во 1/3 студио 149 109
159 179 199 219 229 229 229 229 219 179 139 109 99 89
Цена по лице во 1/4 студио 139 99
149 169 189 199 209 209 209 209 199 159 129 99 89 79
* Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.
*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (за 7 ноќевања со влкучен превоз) за мин.2 лица во студио
*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1ЕУР=62 МКД)
**Деца од 2-12 год.на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО (доплата за превоз 50 еур )
** За СОПСТВЕН ПРЕВОЗ одобруваме -40 еур ПО ЛИЦЕ   –     НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )
**Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот

 

 

  НАПОМЕНА:

  • Попустите можат да се искористат само при користење на пакет аранжман (наем на студио или апартман + автобуски превоз и бродски превоз)
  • За резервација со попуст, потребна е аконтација од 50% од сумата, додека останатите 50% да се доплатат додека е месечниот попуст.
  • При промена на име и презиме, број на патници или термини, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога се ќе се изврши промената.
  • Датата наведена во ценовникот е дата на поаѓање од Битола во 22:00 часот.

 

Доплати:

-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10евра по лице
-Деца од 2-12год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50€)
-Попустот за деца важи при сместување со бараниот минимум возрасни лица во студио
-Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 год во кревет со родител
-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.
-Патничко и здравствено осигурување.
Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :

18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
21:30 h Битола (Градска Автобуска Станица-ТРАНСКОП) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице