from €0,00
Check Availability

Hotel Sithonia Village – Геракини, Ситонија, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Sithonia Village Геракини

-20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.02.2020

-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.03.2020

-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

Локација

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа.
Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи , идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

Плажа
150 метри од песочна плажа.


Опис на објектот
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената) .

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

Паркинг – бесплатно
Чистење на собите- секој ден
Check in: од 12:00 до 15:00
Check out: до 12:00 часот

Услуга
Полупансион –
појадок и вечера на шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Цените се по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)

Прво и второ дете до 11,99– БЕСПЛАТНО во Фамилијарна соба- Family Room

 

Термин

Услуга

Double Superior

Triple Superior

Family Room

24.05-31.05

7 HB

*99*

*139*

*149*

31.05-07.06

7 HB

*109*

*149*

*159*

07.06-14.06

7 HB

*129*

*169*

*179*

14.06-21.06

7 HB

219

259

269

21.06-28.06

7 HB

249

289

299

28.06-05.07

7 HB

269

309

319

05.07-12.07

7 HB

299

339

339

12.07-19.07

7 HB

329

369

379

19.07-26.07

7 HB

349

389

399

26.07-02.08

7 HB

359

399

409

02.08-09.08

7 HB

359

399

409

09.08-16.08

7 HB

359

399

409

16.08-23.08

7 HB

349

389

399

23.08-30.08

7 HB

319

359

369

30.08-06.09

7 HB

269

309

319

06.09-13.09

7 HB

239

279

289

13.09-20.09

7 HB

*169*

*209*

*219*

20.09-27.09

7 HB

*129*

*169*

*179*

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст


DBL Superior-двокреветна соба, TRPL Superior-трикреветна соба, FAMILY Room-четирикреветна соба

капацитет

минимум во соба

максимим во соба

Двокреветна 2+0

2 возрасни

2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год

Трикреветна 3+0

2 возрасни

3 возрасни

Трикреветна 2+2

2 возрасни

2 возрасни и 2 деца (0-11,99 и 0-1,99)

Фамилијарна 4+0

2 возрасни

4 возрасни

Фамилијарна 3+1

2 возрасни

3 возрасни + дете до 11,99

Фамилијарна 2+2

2 возрасни

2 возрасни +2 деца до 11,99

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса – 1.5€ по соба на ден, се плаќа на рецепција

Доплати, попусти и информации:

  • Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

  • Цените се дадени по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)

  • Прво и второ дете до 11,99 – бесплатно во Фамилијарна соба- Family Room

  • Прво дете од 0-11,99 во трикреветна соба – бесплатно

  • Второ дете од 0-1,99 во Трикреветна соба – бесплатно, спие со родител

  • Дете до 1,99 спие со 2ца возрасни во двокреветна соба,

  • Трето возрасно лице во трикреветна соба – бесплатно

  • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден-НЕ следува попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. АРИЕС.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Smoking Room
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox