fbpx
from 0 €
Check Availability

Alexandra Studios & apartments – Skala Potamia (Golden Beach)

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Локација

Грција/ Остров Тасос / Скала Потамиа

GPS: 40.7069862; 24.7617097

Дополнителни информации

EARLY BOOKINGS

-20% попуст за резервации направени до 31.01.2023,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-15% попуст за резервации направени до 28.02.2023

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03

Alexandra Studios & apartments – Skala Potamia (Golden Beach) Цена по соба
http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html
на 50-80m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 2 Studio 1/ 3
02.06 – 09.06.23 7 ноќевања доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 149 € 159 €
09.06 – 16.06.23 7 ноќевања 199 € 209 €
16.06 – 23.06.23 7 ноќевања 249 € 259 €
23.06 – 30.06.23 7 ноќевања 289 € 299 €
30.06 – 07.07.23 7 ноќевања 349 € 359 €
07.07 – 14.07.23 7 ноќевања 389 € 399 €
14.07 – 21.07.23 7 ноќевања 449 € 459 €
21.07 – 28.07.23 7 ноќевања 489 € 499 €
28.07 – 04.08.23 7 ноќевања 489 € 499 €
04.08 – 11.08.23 7 ноќевања 489 € 499 €
11.08 – 18.08.23 7 ноќевања 489 € 499 €
18.08 – 25.08.23 7 ноќевања 489 € 499 €
25.08 – 01.09.23 7 ноќевања 419 € 429 €
01.09 – 08.09.23 7 ноќевања 339 € 349 €
08.09 – 15.09.23 7 ноќевања 289 € 299 €
15.09 – 22.09.23 7 ноќевања 199 € 209 €
22.09 – 29.09.23 7 ноќевања 169 € 179 €

Цената вклучува:                                                                             

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:                                                                                                         

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз

*Патничко осигурување

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 

Напомена:                                                                                                           

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :                                                                                                   

  • Скопје 60€                                    • Штип 70€                                     • Битола 60€
  • Велес 60 €                                    • Радовиш 70€                              • Прилеп 60€
  • Неготино 60€                                • Струмица 70€                              • Струга 60€
  • Граничен премин 60€                   • Охрид 60€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

За хотелот:

Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Плажа

На 50 m од плажа.

Пансион

Само ноќевање.

Во цената не е вклучено:

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје – Тасос (секој Петок):
Скопје  03:00h Скопје (Дрводекор)
Велес   03:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип   02:40h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Радовиш  03:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) – трансфер до Смоквица
Струмица  04:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) – трансфер до Смоквица
Неготино   04:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица  04:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица  05:00h (бензинска пумпа Шимов)

Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола – Тасос (секој Петок):
Битола   02:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп  02:30h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга    00:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид    00:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево  00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен    01:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола

Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
За користење на превоз во еден правец – нема попуст
*цените се дадени по лице

Сместување

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студија – на спрат и на приземје. Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата);

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;

  • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto);
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
  • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;
  • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Early Booking 2023
Остров Тасос

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019