fbpx
from €0,00
Check Availability

Апартмани Дента – Радиме, Валона

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Валона – најкомплетното албанско летовалиште

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 120 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

Апартмани Дента 3* – 100м од плажа, дел од комплексот Дента, во непосредна близина на Хотел Дента, апартманите располагаат голем двор со зеленило, паркинг, големи тераси, опремена кујна. Гостите од апартманите ја користат истата плажа од хотел Дента, и можат да изнајмат лежалки и ладори по специјална цена, како и можност да се претплатат на храна во ресторан Дента (доручек и вечера).

Променети термини на 11.05.2022 за поаѓање секој четврток.

Валона 2022 Попуст -15% за уплата до 15.05.2022
Апартмани Дента Б кат Валона Јуни Јули Август Септ
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01
1/2 студио (2 лица) 69 99 239 279 299 339 389 389 389 389 389 369 329 199
1/3 соба (3 лица) 89 119 249 299 309 359 409 409 409 409 409 379 339 219
1/4 студио (4 лица) 99 139 269 319 339 379 429 429 429 429 429 389 349 239
Број на ноќи промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цените се дадени наем на студио за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата се опремени со комплетна кујна, фрижидер и големи тераси, двор со зеленило.
Лежалки и чадори на барање, 7 еур на ден комплет две лежалки и чадор. Појадок 5 Еур по лице, вечера 10 Еур по лице.
Автобуски превоз Битола, Охрид, Струга 40 Еур. Скопје, Велес, Прилеп 50 Еур  Деца 2 -12 г -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. Клима вклучена во цена.
За оваа понуда важат ваучерите изададени Ковид19. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ за Албанија:
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона 45 € возрасен од Битола, 45 Еур Скопје, Велес, Дреново
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

ЗА АЛБАНИЈА НЕ Е ПОТРЕБЕН КОРОНА ТЕСТ!

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Restaurant

Hotel Theme

Early Booking 2022
Green
Romantic
Албанија
Апартмани-Студиа
Валона
Лето 2022
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019