fbpx
from €55,00
Check Availability

Апартмани Ромина – Саранда, Албанија

Romina's Apartment, Sarandë, Albania View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Ромина апартмани, Бкат, се наоѓаат  во Саранда, лоцирани на одлична локација на само 100м од плажата Калемис. Апартманите се опремени со дневна соба, 2 спални (ТИП1) или 3 спални соби (ТИП2), едната со брачен кревет и другата со 2 единечни кревети и комплетно опремена кујна. Во дневиот простор се опремени со гарнитура за седење на која може да се спие исто така, како и трпезарија и кујна. Обезбеден е телевизор со рамен екран и клима. Сместувањето е на 2 минути пешачење од плажа  (100м) и  супермаркет и ресторан во непосредна близина. Главното шеталиште се наоѓа на само 15-20 минути пешачење од апартманите, додека пристанишниот терминал е само 10 минути пешачење. Апартманите се опремени со машина за перење, пегла, фен и потребна опрема во кујна. Има уличен паркинг бесплатно, како  и приватен обезбеден паркинг со доплата во непосредна близина. Во апартманите има бесплатен Wi-Fi. Капацитет е 4 – 8  лица во зависност од изборот на апартман (Тип1 или Тип2). Апартманите се погодни за гости кои сакаат комфор, приватност, како и поголеми фамилии и друштва. Најблиската плажи се пред хотелите Саранда палас, Аполон и хотел Калемис, каде може да се направи резервација на лежалки и чадори по намалена цена за нашите гости. За време на вашиот престој имаме преставник на агенцијата кој ќе биде на располагање во секое време за сите ваши барања.

GPS координати 39.872404227464976, 19.995877882059773

Саранда 2022 ПОПУСТИ:      15% за уплата до 31.03.2022   10% за уплата до 30.04.2022
Апартмани Ромина Б кат Саранда Maj Јуни Јули Август Септември
27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
Тип1 апп (5 лица) 109 119 199 249 299 339 349 419 419 419 419 419 419 369 299 239 199
Тип2 апп (7 лица) 109 119 219 269 319 359 369 439 439 439 439 439 439 389 319 259 219
Број на ноќи промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цените се дадени по апартман за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Апартманите се опремени со дневна соба, комплетна кујна, фрижидер и големи тераси, две или три спални соби.
Лежалки и чадори на барање, по специјално намалени цени за гостите на апартманите.
Автобуски превоз Скопје, Велес, Прилеп, Битола, Охрид 55 Еур. Деца 2 -12 год -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. Клима вклучена во цена.
За оваа понуда важат ваучерите изададени Ковид19. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп Н аперон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ (СЕ ПАТУВА ПРЕКУ ГРЦИЈА) .
0
0:00 h (Четврток на Петок)  Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија САРАНДА и КСАМИЛ со отварањето на границите и укинувањето на мерките ќе се реализира преку Грција заради подобрите патишта за што мора да се поседува ПАСОШ!

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Washer & Dryer

Hotel Theme

Early Booking 2022
Саранда

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €55,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019