fbpx

Атина Студиос – Голден бич, остров Тасос

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

 

Vila ATHINA – Golden Beach

термин Број на ноќи 1/2  студио – стандардна соба 1/3 студио – стандарна соба
мин. 2 лица мин. 3 лица
27.05.2022 7*
вклучен превоз
            89 €           69 €
03.06.2022 7*
вклучен превоз
            99 €           79 €
10.06.2022 7*
вклучен превоз
           139 €           99 €
17.06.2022 7*
вклучен превоз
           169 €          139 €
24.06.2022 7*
вклучен превоз
           199 €          149 €
01.07.2022 7            199 €          149 €
08.07.2022 7            239 €          159 €
15.07.2022 7            269 €          179 €
22.07.2022 7            289 €          189 €
29.07.2022 7            299 €          199 €
05.08.2022 7            299 €          199 €
12.08.2022 7            299 €          199 €
19.08.2022 7            289 €          189 €
26.08.2022 7*
вклучен превоз
           239 €          169 €
02.09.2022 7*
вклучен превоз
           199 €          159 €
09.09.2022 7*
вклучен превоз
           159 €          139 €
16.09.2022 7*
вклучен превоз
           129 €            89 €
23.09.2022 7*
вклучен превоз
            89 €            69 €
*цените се дадени по лице за 7 ноќевања
Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-10г со 2 возрасни лица во соба – 10% попуст
* клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа на лице место
* изнајмување на сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа на лице место
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за “handling fee” на локалната агенција (се плаќа во агенција) – 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)
* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз
View More

Hotel Theme

Грција
Лето 2022
Остров Тасос
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019