fbpx
from €0,00
Check Availability

Camping SCOUT – Струга

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

CAMPING SCOUT – СТРУГА

„Камп скаут“ – Струга е најдобриот целосно обновен и опремен камп во Македонија. На пошумена површина од 6.500 м2 во Струга, под дебелата сенка на 40-годишните борови, нашиот камп ви посакува добредојде покрај брегот на Охридското Езеро.
Ем во центарот на градот, ем на брегот на езерото, ем во природа, ем настрана од градската бучава. Шатори, куќи на дрвја, хостел – сместувачки капацитети со паркинг за камп-приколки, трејлери… со место за одмор, за скара, со ви-фи, игралиште, патеки за возење велосипед за деца… Дополнително, имаме и низа авантуристички активности за „зависните“ од адреналин!
Со други зборови, сè што ви треба за идеално летување за време на кризата со вирусот!

🏡КОЈ НЕ БИ САКАЛ ОДМОР ВО КУЌИЧКА НА ДРВО?

Во нашиот новоопремен камп во Струга имаме 7 куќички на дрво за 2 лица. Идеално место за безбедно летување за брачни и вљубени парови.
🔌🅿️📳🚾 Тоа што го имате дома, ќе го најдете и тука: струја, паркинг, топла вода 24/7, вода за пиење, ви-фи… Плус, место за скара и цел камп на располагање за одмор. И, плус, Охридското Езеро за капење и цела Струга за шетање на само неколку минути одење.

Летото може да почне…

CRUISING ON LAKE OHRID

SAILING WITH “SIRMA”

EXPLORE THE MOUNTAIN

CULTURAL AND HISTORIC HERITAGE

VISIT TO THE SMALLEST REPUBLIC IN THE BALKANS!

PARAGLIDING

SCUBA DIVING

KAYAK AND CANOE

RAFTING ON “CRN DRIM” RIVER (for a group of 6 to 8 people)

FISHING ADVENTURE

FRUTTO DEL MONTE JABLANICA

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Parking
Yard

Hotel Theme

Best value
Македонија
Струга

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019