fbpx
from €72,00
Check Availability

Hotel Festa Chamkoria 4* – Боровец, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Festa Chamkoria е лоциран во Боровец на 1200 метри оддалеченост од Гондолата.

Хотелот располага со спа центар, паркинг, остава за скии и спортска опрема, ресторан, лоби бар со камин и две конференциски сали.

Спа центарот е опремен со внатрешен базен, најразлични типови на третмани за лице и тело, масажи, сауна, ароматична сауна, парна бања, релакс соба, фитнес сала и солариум.

Сите соби се луксузно уредени со центарално греење и ладење. Опремени се со телефон, плазма ТВ, кабелска телевизија, мини бар, балкон, купатило. Она што го прави хотелот уникатен е всушност дизајнот на собите, кои имаат два стила и тоа зима и лето.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 MКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПЕРИОД ОД 01.12-17.12.2020, 10.01-11.02.2021 И 07.03-09.04.2021

 

FESTA CHAMKORIA / 4* / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2020
22.12.2020
B
23.12.2020
30.12.2020
C
31.12.2020
02.01.2021
D
03.01.2021
10.01.2021
E
11.01.2021
28.01.2021
F
29.01.2021
19.02.2021
G
20.02.2021
04.03.2021
H
05.03.2021
09.04.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDART
2 Возрасни лица 48.4 83.6 149.6 88 83.6 94.6 74.8 59.4
1 Возрасно лице 28.6 50.6 90.2 52.8 50.6 57.2 45.1 35.2
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 28.6 50.6 90.2 52.8 50.6 57.2 45.1 35.2
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 36.3 62.7 112.2 66 62.7 71 56.1 44.5
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 36.3 62.7 112.2 66 62.7 71 56.1 44.5
2Возр +1 Дете (0-2,99) 48.4 83.6 149.6 88 83.6 94.6 74.8 59.4
JUNIOR SUITE
2 Возрасни лица 57.2 92.4 165 99 94.6 105.6 83.6 72.6
3 Возрасни лица 78.6 127 226.8 136.1 130 145.2 114.9 99.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 57.2 92.4 165 99 94.6 105.6 83.6 72.6
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 62.9 101.6 181.5 108.9 104 116.1 91.9 79.8
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 57.2 92.4 165 99 94.6 105.6 83.6 72.6
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 62.9 101.6 181.5 108.9 104 116.1 91.96 79.8
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 77.2 124.7 222.7 133.6 127.7 142.5 112.8 98
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 78.6 127 226.8 136.1 130 145.2 114.9 99.8
3 Возр +1 Дете (3-12,99) 78.6 127 226.8 136.1 130 145.2 114.9 99.8
APPARTMENT
2 Возрасни лица 66 105.6 193.6 118.8 110 125.4 99 81.4
3 Возрасни лица 90.7 145.2 266.2 163.3 151.2 172.4 136.1 112
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 66 105.6 193.6 118.8 110 125.4 99 81.4
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 72.6 116.1 212.9 130.6 121 137.9 109 89.5
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 66 105.6 193.6 118.8 110 125.4 99 81.4
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 72.6 116.1 212.9 130.6 121 137.9 109 89.5
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 89.1 142.5 261.3 160.3 148.5 169.2 133.6 110
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 90.7 145.2 266.2 163.3 151.2 172.4 136.1 112
3 Возр +1 Дете (3-12,99) 90.7 145.2 266.2 163.3 151.2 172.4 136.1 112
RELEASE DAYS 2//2 3//3 21//21 7//7 7//7 5//5 3//3 2//2

Во цените е вклучено: употреба на базен, сауна, парна бања, релакс зона, интернет низ целиот хотел, паркинг, превоз до гондолата по распоред.

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат. Промоциите стапуваат на важност од кога ке помине периодот за рана резервација т.е Попустите.

Новогодишната вечера и Божиќната вечера се задолжителни.

Новогодишна вечера – 50еур возр лице, 25еур дете од од 3-12,99год

Божиќна вечера – 25еур возр лице, 12еур дете од 2-12,99год

Бебешко креветче – бесплатно, со предходна најава при резервација.

 

Минимум престој 3 ноќевања, за Новогодшниот период 5 ноќевања.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона: Во период од 30.12-03.01.2020, до 21 ден пред пристигање без пенали. Сиот останат период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа А, Б, Д, Г, Ф, Е – 1 ноќевање пенали, Ц – 100% пенали

Непојавување во хотел 2 ноќевања пенали, Ц-сезона – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Боровец

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

DBL room Festa


34m2


x2+1


x3


x2

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €72,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019