from €0,00
Check Availability

Вила Александар – Фурка, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА

 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020
7% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Локација

Вила Александар се наоѓа во Фурка, гратче на стотина км од Солун на западната страна на Касандра.
Фурка е комбинација од кристално чисто море, околни шуми и планини, прекрасни зајдисонца и мирен ноќен живот. Идеално за оние кои сакаат мирен, релаксирачки одмор.

Плажа
500
метри од градската песочна плажа.


Опис на објектот

Вилата е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 легла за по едно лице.

Сите дуплекси се исти: дневна со кујна и две посебни спални соби
Макс. капацитет: 6 возрасни и две деца до 6 години (без дополнителни легла)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.


Цените се за
наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања во € без попуст

период

ноќи

APP 4

APP 5

APP 6

23.05-30.05

7

*79*

*119*

*139*

30.05-06.06

7

*99*

*139*

*199*

06.06-13.06

7

169

199

259

13.06-20.06

7

249

279

329

20.06-27.06

7

279

329

369

27.06-04.07

7

329

369

389

04.07-11.07

7

369

399

419

11.07-18.07

7

399

419

459

18.07-25.07

7

409

429

469

25.07-01.08

7

409

429

469

01.08-08.08

7

409

429

469

08.08-15.08

7

409

429

469

15.08-22.08

7

369

409

459

22.08-29.08

7

299

339

389

29.08-05.09

7

269

299

359

05.09-12.09

7

199

229

309

12.09-19.09

7

*149*

*179*

*229*

19.09-26.09

7

*109*

*139*

*189*

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

*На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
*
Попустите на редовните цени не се комбинираат

Легенда:
APP 5 – апартман за 5 лица

APP 6 – апартман за 6 лица

 

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман, (по избор)
Користење безжичен интернет
Паркинг (ограничени места)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Клима уред 5€ на ден.(се плаќа во објектот)
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
35€
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
35€
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
40€
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
35€
06:00 h Граничен премин (бензинска пумпа Шимов)
35€

Време на поаѓање и цена за превоз по лице од Битола за Халкидики: (секоја сабота):

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон) 30€
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битолa
30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
35€
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
35€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битолa
30€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10од редовната цена за поаѓањата од Скопје,
Попуст
15€ од редовната цена за поаѓањата од Битола,

Деца до 1,99 години: бесплатно
Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

Поаѓање од Грција:
15:00 h локално време,(14:00 h мак.време) Фурка
15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
15:30 h локално време,(14:30 h мак.време) Калитеа
16:00 h локално време,(15:00 h мак.време) Неа Потидеа
16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила aвтобус или комбe


Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Aриес.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox