from €0,00
Check Availability

Grand Hotel & Spa 4 – Копаоник, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email
Grand Hotel & Spa 4+****
Попуст за рана уплата од -15% за резервации направени до 31.10.2019
Цените се дадени во € по лице ,по ноќевање
Помалку број на ноќевања од наведените исклучиво на барање!
Период Смена Мин.ноќ Услуга 1/2 Std 1/3, 1/4, 1/5 Family 1/2 Sup 1/2,Sup+ 1/3 Sup+*** 1/4 Sup+*** 1/1 Std 1/1 Sup 1/1 Sup+
1/3 Std 1/3 Sup*** 1/4 Sup***
05.12 – 08.12. Чет / Нед 3 HB SKI OPENING
08.12 – 17.12. Нед / Нед 5 HB 91 96 100 109 133 145 158
17.12 – 29.12. 3 HB 79 83 87 95 115 126 137
29.12 – 02.01. Нед / Чет 4 HB 199 239 219 239 318 350 382
29.12 – 05.01. Нед / Нед 7 HB 139 167 153 167 222 245 267
05.01 – 12.01 Нед / Нед 7 HB 89 93 98 107 129 142 155
12.01 – 19.01. Нед / Нед 7 HB 99 104 109 119 144 158 172
19.01 – 26.01. Нед / Нед 7 HB 89 93 98 107 129 142 155
26.01 – 02.02. Нед / Нед 7 HB 89 98 98 107 129 142 155
02.02 – 09.02. Нед / Нед 7 HB 119 143 131 143 190 209 228
09.02 – 16.02. Нед / Нед 7 HB 119 143 131 143 190 209 228
16.02 – 23.02. Нед / Нед 7 HB 99 104 109 119 144 158 172
23.02 – 01.03. Нед / Нед 7 HB 99 104 109 119 144 158 172
01.03 – 08.03. Нед / Нед 7 HB 109 114 120 131 158 174 190
08.03 – 15.03. Нед / Нед 7 HB 96 101 106 115 139 153 167
15.03 – 22.03. Нед / Нед 4 HB 81 85 89 97 117 129 141
22.03 – 29.03. Нед / Нед 4 HB 68 71 75 82 99 108 118
29.03 – 12.04. Нед / Нед 4 HB 68 71 75 82 99 108 118
Grand Hotel & Spa 4+****
Попуст за рана уплата од -15% за резервации направени до 31.10.2019
Цените се изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање – икслучиво на 5 дена пред терминот.
Kраток Престој 1/2 Std 1/3 1/4 1/5 Family 1/2 Sup 1/2 Sup+ 1/3Sup+*** 1/4Sup+*** 1/1 Std 1/1 Sup 1/1 Sup+
1/3 Std 1/3Sup*** 1/4Sup***
09.01 – 12.01, Чет-Нед 111 117 122 134 161 177 194
16.01 – 19.01, Чет-Нед 124 130 136 149 179 197 215
23.01 – 26.01, Чет-Нед 111 117 122 134 161 177 194
30.01 – 02.02, Чет-Нед 111 122 122 134 161 177 194
06.02 – 09.02, Чет-Нед 149 179 164 179 238 262 286
13.02 – 16.02, Чет-Нед 149 179 164 179 238 262 286
20.02 – 23.02, Чет-Нед 124 130 136 149 179 197 215
27.02 – 01.03, Чет-Нед 124 130 136 149 179 197 215
05.03 – 08.03, Чет-Нед MUSIC WEEK
12.03 – 15.03, Чет-Нед MUSIC WEEK
19.03 – 22.03, Чет-Нед 97 102 107 117 141 155 169
26.03 – 29.03, Чет-Нед 82 86 90 98 118 130 142
02.04 – 05.04, Чет-Нед 82 86 90 98 118 130 142

Број на соби кои се со рана резервација е строго ограничен. Попустот се пресметува само на ноќевање.

Попуст за рана уплата од -15% за резервации направени до 31.10.2019
**Помалку ноќи од минимум престој,исклучиво на барање.

***3. и 4. Лице на дополнително легло во супериор соба и супериор + имат по 20% попуст.

 

Во цената е вклучено:
·    Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)

·    Специјална Божиќна Вечера (25.12.2019, 07.01.2020.)

·    Неограничено користење на Spa & Wellness центар на 1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,пресоблекувална (ормар,бањарка,папучи,пешкир),релакс зона,Сауна свет – инфраред,финска,руска бања,тропски тушеви,хамам,солено-ледена соба,kneipp,базен и џакузи на отворено,фитнес центар

·    Wi-Fi

·    Ски-Гардеробер

 

PRIVILIGE PASS ВО ПРЕМИУМ АПАРТМАНИ:
·         Chek in во соба,сет за добродојде (овошје,флаша вода,вино)коктел за добредоје, личен батлер 24h, уредување на соба за “добра ноќ”, „Добра ноќ“за најмлите:(плазма шејк), Grand set зa „Добро утро”:(kафе,дневен печат,магазини,сок од свежо овошје),луксузен Bogner сет козметика,детски сет козметика,можност Grand појадок во соба,можност за масажа во соба,опрема за бебе(на барање)пулт за пресоблекување,кадица за капење,грејач за шише,кетал за вода)брзо одјавува од хотел.
Цената ен вклучува (задолжително при резервација):
·    Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год.не плаќаат

 

Услови за Grand Hotel & Spa****:

·    Дете 0 – 2  во присуство на две возрасни лица доколку користи заеднично легло-GRATIS во 1/2 стандарна соба, 1/2 супериор соба и  1/2 супериор+ соба

·    Дете 2 – 7 во присуство на две возрасни лица доколку користи заедничко легло – 50% попуст во 1/2 стандарна соба, 1/2 супериор соба и 1/2 супериор+ соба

·    Дете 2 – 12 доколку користи сопствено легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)

·    Две деца 2 – 12 во присуство две возрасни лица – секое дете има попуст 50% во 1/3 стандарна соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор соба

·    Две деца 2 – 12 во присуство две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/4 фамилијарна соба и 1/4 супериор+ соба

·    Tри деца 2 – 12 во присусво на две возрасни лица – секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилијарна соба

·    Tрето и Четврто возрасно лица – 20% во 1/3 стандарна соба, 1/3 супериор соба, 1/3 супериор+ соба, 1/4 супериор соба и  1/4 супериор+ соба

·    Доколку две возрасни користат 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор соба или 1/3 супериор+ соба – доплата 20% по лице од цената во табелата

 

Доплата на лице место (не е задолжително):
·    Специјална програма за деца 3 -12 год. –  дневена програма анимација со професионални аниматори и грижа за деца во детски клуб – 6 дена во текот на oд

10.00-16.00h (не се вклучени датум на пристигнување и заминување од хотелот) –доплата 1.200,00 динари на ден по дете

·    Јога,пилатес,аеробик,аквабик,персонален тренинг,фитнес тренинг

·    Јавен парникг,гаража

 

Доплата во претпродажба(не е задолжителна):
·    Ски-Училиште или борд-училиште – од 6,5,3 или 2 дена

·    Baby Cot – 5.00€ на ден

·    Дочек на Нова Година во хотел Grand****

– Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019 со музички програм со најпопуларните музички ѕвезди.  VIP зона 180€; I зона 135€; II зона 117€; деца 0-7 год. ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст 50%

– Цена на рецепција за резерваци од 02.12.2019 – Свечена вечера 31.12.2019.со музички програм со најпопуларните музички ѕвезди.  VIP зона 200€; I зона 150€; II зона 130€; деца 0-7 год.ГРАТИС; деца 7-12 год. попуст 50%

View More

Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox