from €0,00
Check Availability

Хотел Бабовиќ – Чањ, Црна Гора

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

 

Хотел Бабовиќ

 

На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, климачие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

 

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот,

Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

  • – 20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2021
  • – 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.04.2021
  • – 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021
СМЕНА ПЕРИОД ЦЕНА
1 20.06-29.06 240
2 29.06-08.07 255
3 08.07-17.07 270
4 17.07-26.07 280
5 26.07-04.08 280
6 04.08-13.08 280
7 13.08-22.08 270
8 22.08-31.08 255
9 31.08-09.09 220

 

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).

– Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.

– Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

* Користењето на климата е вклучено во цена

 

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

НАПОМЕНА

 

  • – за уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
  • – попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
  • – доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
  • – За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
  • – Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
  • – За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
  • – ТА Ариес не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Yard

Hotel Theme

Црна Гора
Чањ

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby