from €0,00
Check Availability

Хотел Џени 3* – Сивири, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Џени – Сивири, Касандра, Халкидики

Early booking понудата е за определен број на соби

Локација

Хотелот Jenny се наоѓа во центарот на Сивири,мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок и плиткото море идеално за фамилијарен одмор.

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

Плажа
150 метри од песочна плажа.


Опис на објектот
Хотелот располага со 29 соби, 1/2, 1/3 и 1/4. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), ТВ и wc. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани. Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.

1/4 стандард соба – еден брачен кревет и два единечни

Услуга
Полупансион –
појадок и вечера на шведска маса

Појадок 08:00-10:00ч.

Вечера 19:00-21:00ч.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

За време на патувањето и престојот во сместувачкиот објект, гостите се должни да ги почитуваат мерките за „Ковид 19“, кои се пропишани со указ на грчката влада, а кои се валидни и применливи за време на престојот

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период услуга цена за 1 лице
22.05 – 29.05 7 полупансиони 129
29.05 – 05.06 7 полупансиони 140
05.06 – 12.06 7 полупансиони 165
12.06 – 19.06 7 полупансиони 250
19.06 – 26.06 7 полупансиони 270
26.06 – 03.07 7 полупансиони 295
03.07 – 10.07 7 полупансиони 320
10.07 – 17.07 7 полупансиони 345
17.07 – 24.07 7 полупансиони 375
24.07 – 31.07 7 полупансиони 375
31.07 – 07.08 7 полупансиони 375
07.08 – 14.08 7 полупансиони 375
14.08 – 21.08 7 полупансиони 375
21.08 – 28.08 7 полупансиони 345
28.08 – 04.09 7 полупансиони 295
04.09 – 11.09 7 полупансиони 260
11.09 – 18.09 7 полупансиони 190
18.09 – 25.09 7 полупансиони 160

Во цената Е вклучено:

7 полупансиони (шведска маса)
Безжичен интернет
Клима уред
Лежалки на базен
Отворен базен во склоп на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз,
Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа
на рецепција во хотелот)
Патничко осигурување

Напомена:

Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба,
Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената за 1 возрасен
Трет и четврт возрасен над 16 г
., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен

Петто лице во соба од 0-8,99 години на дополнително легло плаќа 10 евра на ден 
Сместување во собите е после 14 часот по локално време
Напуштање на собите е до 10 часот по локално време

Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице

 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице

 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице

 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице

 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице

 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице

 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 35€ по лице

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€

 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице

 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице

 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице

 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

Попуст за деца:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

 • Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање од Сивири:

 • 13:30 h (локално време ) 
  (можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
  Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на СКТМ.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Smoking Room
Yard
Show All

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2021
Хотели Закуп

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby