fbpx
from €0,00
Check Availability

Hotel Ermis Lygia, Lefkada

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Лоциран во Лигија, на неколку чекори од плажата Лигија, Ермис Хотели и Ресортс нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, сезонски надворешен базен и бар. Секое сместување во хотелот со 3 ѕвезди има поглед на градината, а гостите можат да уживаат во пристапот до градината и до терасата. Сместувањето располага со 24-часовна рецепција, шатл-служба, услуга во соба и бесплатен WiFi. Во хотелот секоја соба е опремена со клима уред, гардероба, ТВ со рамен екран, приватна бања, постелнина, крпи и двор со поглед на базен, фрижидер. Доручек е достапен секој ден во Ermis Hotels & Resorts. Областа е популарна за пешачење и возење велосипед, а во сместувањето е достапно изнајмување автомобили. Плажата Никиана е оддалечена 1,9 км од Ermis Hotels & Resorts, додека плажата Лимни е 2,6 км. Најблискиот аеродром е аеродромот Актион, на 16 км од хотелот.

Хотел Ермис 3* Услуга 01.06 – 30.06.2022 30.06 – 20.07.2022 20.07 – 30.08.2022
01.09 – 30.09.2022    
1/2 соба (2 лица) ноќевање со појадок 35 Еур 44 Еур 49 Еур
 
Цените се дадени по лице на ден спрема понудената услуга.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 6 години во кревет со родител.
Деца од 0-2 години гратис. Деца до 2-12 год 50% во кревет со родител. Деца до 2-12 год 30% во сопствен кревет.
Климата е вклучена во цена.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.
View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Flat Tv
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Boutique
Early Booking 2022
Јонско Море
Остров Лефкада

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019