from €0,00
Check Availability

Hotel Ivan Rilski 4* – Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

http://www.saintivanrilski.com/en/

Св. Иван Рилски е совршеното место да си го поминете вашиот одмор, лоциран е на 800м од ски лифтот. Хотелот за своите гости им нуди бесплатно користење на внатрешниот базен, турска бања, фитнес сала како и бесплатен шатл за гостите до гондолата. Свети Иван Рилски се простира на површтина од 13,000 м2.

Хотелот располага со: електронски игри (со доплата) сеф на рецепција (со доплата) room service, ресторан, a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил) SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, бизнис центар, продавница, перална (со доплата)

-Во собите- два одделни или еден брачен кревет, ТВ, мини-бар, телефон, интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, балкон, клима, чистење – секој ден, промена на постелнина – 3 пати неделно, крпи – секој ден

-Апартмани- дневна соба и спална соба, целосно опремена кујна

-Делукс соба – 55м2 – 6 соби во главната зграда, брачно легло, фотеља која не се спушта, софа, тоалет, поголеми во квардатура со два мијалника и биде, тв, телефон, мини бар.

-Во студио: две оделни легла или брачен кревет, целосно опремена кујна, електричен бокал

Во главната зграда каде е спа центарот и рестораните, се наоѓаат само двокреветни соби, студијата и апартманите се во други објекти кои не се поврзани со главната зграда со топла врска.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ВАЖАТ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 28.12-12.01.2020 ВАЖИ СЛЕДНИОТ ПОПУСТ

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.10.2019

-10“ ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.11.2019

Ценовник објавен на 08.08.2019

ST.IVAN RILSKI 4* BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
B
03.01.2020
12.01.2020
A
13.01.2020
26.01.2020
B
27.01.2020
16.02.2020
A
17.02.2020
31.03.2020
DELUXE ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА
2 Возрасни лица 66 136.4 79.2 66 79.2 66
3 Возрасни лица 90.2 184.8 106.7 90.2 106.7 90.2
1 Возрасно лице 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 68.2 132 80.3 68.2 80.3 68.2
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 66 136.4 79.2 66 79.2 66
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 74.8 145.2 88 74.8 88 74.8
STANDART ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА
2 Возрасни лица 66 136.4 79.2 66 79.2 66
3 Возрасни лица 90.2 184.8 106.7 90.2 106.7 90.2
1 Возрасно лице 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 59.4 123.2 71.5 59.4 71.5 59.4
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 68.2 132 80.3 68.2 80.3 68.2
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 66 136.4 79.2 66 79.2 66
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 74.8 145.2 88 74.8 88 74.8
SINGLE 1 PAX ONLY ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ЕДНОКРЕВЕТНА
1 Возрасно лице 56 115.5 67 56 67 56
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
B
03.01.2020
12.01.2020
A
13.01.2020
26.01.2020
B
27.01.2020
16.02.2020
A
17.02.2020
31.03.2020
DELUXE ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЛУПАНСИОН
ДЕЛУКС ДВОКРЕВЕТНА
2 Возрасни лица 90.2 160.6 103.4 90.2 103.4 90.2
3 Возрасни лица 122.1 217.8 139.7 122.1 139.7 122.1
1 Возрасно лице 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 84.7 148.5 96.8 84.7 96.8 84.7
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 90.2 160.6 103.4 90.2 103.4 90.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 103.4 173.8 116.6 103.4 116.6 103.4
STANDART ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА
2 Возрасни лица 90.2 160.6 103.4 90.2 103.4 90.2
3 Возрасни лица 122.1 217.8 139.7 122.1 139.7 122.1
1 Возрасно лице 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 71.5 135.3 83.6 71.5 83.6 71.5
1 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 84.7 148.5 96.8 84.7 96.8 84.7
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 90.2 160.6 103.4 90.2 103.4 90.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 103.4 173.8 116.6 103.4 116.6 103.4
За резервација напревена до Период на престој Промоции
March 28, 2019 December 27, 2019 December 1, 2019 December 27, 2019 7=6, 10=9, 14=12
March 28, 2019 February 16, 2020 January 13, 2020 February 16, 2020 7=6, 10=9, 14=12
March 28, 2019 March 31, 2020 February 9, 2020 March 31, 2020 7=6, 10=9, 14=12

Генерални услови:

Попустите и промоциите можат да се комбинираат. Но не се калкулира на оброкот во Студиа и Апартмани.

Во цената е вклучено: парна бања, сауна, базен, ледена соба, превоз до гондоата, Wi-fi во заедничките простории и соби

Доплата за паркинг: 5 еур на ден. Доплата за специфичен број на соба 15еур.

Бебешко креветче – бесплатно

Деца до 5.99 год не плаќаат за Божиќна и Новогодишна вечера и не постои детско мени.

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера – незадолжителна.

Доплата за делукс двокреветна соба е 15еур по соба на ден.

Доплата за домашни миленици – еднократно – 20еур, и тие се прифаќаат само во анекс зградите.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ 2 ноќевања пенали, не појавување во хотел 1 ноќевања пенали.

View More

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox