from €0,00
Check Availability

Hotel Koviou Holiday Village 3* – Никити, Ситонија, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Koviou Holiday Village 3* – Никити, Ситонија, Халкидики

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 15.02.2020

5 % попуст за резервации и целосна уплата  до 31.03.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

1/3+1 соба: еден брачен кревет, еден единечен и една софа на извлекување за дете
Дуплекс 1/4: еден брачен кревет во една соба и два единечни во друга

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Еко соба: брачен кревет и 1 единечен, без кујна
Студио: брачен кревет и 1 единечен, со кујна
Апартман: брачен кревет во една соба и 2 единечни кревети на спрат во кујната

www.koviouholidayvillage.com

Плажа
250 метри од прекрасна песочна плажа.

Информации за превозот на релација Скопје – Ситонија – Скопје изнесува:

Цена по лице за превоз (повратна карта) – секоја среда :
Скопје, Штип, Велес, Неготино, Гевгелија: 35€
Деца од 2 до 12 години: 20€
Деца до 2 години: бесплатно (не користи седиште)

Цените се по ЛИЦЕ – полупансион 

период услуга 1/2+2
  25.05 – 31.05 6 полупансиони 189
  31.05 – 07.06 7 полупансиони 219
  07.06 – 14.06 7 полупансиони 259
  14.06 – 21.06 7 полупансиони 279
  21.06 – 28.06 7 полупансиони 299
  28.06 – 05.07 7 полупансиони 329
  05.07 – 12.07 7 полупансиони 359
  12.07 – 19.07 7 полупансиони 399
  19.07 – 26.07 7 полупансиони 399
  26.07 – 02.08 7 полупансиони 399
  02.08 – 09.08 7 полупансиони 399
  09.08 – 16.08 7 полупансиони 399
  16.08 – 23.08 7 полупансиони 379
  23.08 – 30.08 7 полупансиони 319
  30.08 – 06.09 7 полупансиони 279
  06.09 – 13.09 7 полупансиони 209
  13.09 – 20.09 7 полупансиони 189
  20.09 – 27.09 7 полупансиони 149

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)
Минимум 2 лица во соба…

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 1,50 € на ден за соба (се плаќа во хотелот)

ПП – Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса
Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса

Напомена:
Минимум 2 лица во соба
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Цените се по лице – минимум 2 лица плаќаат во соба
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет и четврт возрасен над 12 год., плаќаат по 50% од цената во табелата
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
Бесплатно користење на безжичен интернет во склоп на хотелот

* При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

*Попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

*Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

*Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

*Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

*Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

*Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

*Важат Општите услови на СКТМ.

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox