fbpx

Хотел Олеа Гарден

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Опис на вила

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2 минути од плажа, им нуди на клиентите еден опуштен одмор далеку од градската врева, овој хотел е идеално решение за вас. Составен е од 9 бунгалови на два ката, високо приземје и прв спрат, комплетно реновирани 2022год, располага со 3 типа на соби, за 2, 3 или 4 лица.  Хотелот располага со ресторан кој нуди појадок и вечера (2022 комплетно реновиран), паркинг, интернет низ целиот објект, 24часа рецепција.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 04.07.2022

(напомена: последниот термин е промо цена и не подложи на попуст) 

Опис на регион

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

Опис на сместување

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .

Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

 

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 • -Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

 • -Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quadruple room)

 • -Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно

 • -Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot

 • -Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot

 • -Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно

 • -Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно

 • -Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

 • -Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

  Удобности

  • Клима

  • WI-FI

  • Паркинг

  • TV

  Датуми DOUBLE Triple room Quadruple room
  22.05.2022 – 29.05.2022 140 €     170 € 180 €
  29.05.2022 – 05.06.2022 160 €     182 € 195 €
  05.06.2022 – 12.06.2022 144 € 164 € 176 €
  12.06.2022 – 19.06.2022 229 € 285€
  271 €
  281 €
  19.06.2022 – 26.06.2022 274 € 318 € 329 €
  26.06.2022 – 03.07.2022 296 € 340 € 351 €
  03.07.2022 – 10.07.2022 329 € 353 € 373 €
  10.07.2022 – 17.07.2022 349 €      406 € 417 €
  17.07.2022 – 24.07.2022 379 €       439 € 459 €
  24.07.2022 – 31.07.2022 379 €      439 € 459 €
  31.07.2022 – 07.08.2022 379 € 439 € 459 €
  07.08.2022 – 14.08.2022 379 €      439 € 459 €
  14.08.2022 – 21.08.2022 359 €     419 € 439 €
  21.08.2022 – 28.08.2022 339 €     395 € 406 €
  28.08.2022 – 04.09.2022 296 €     340 € 351 €
  04.09.2022 – 11.09.2022 263 € 307 € 318 €
  11.09.2022 – 18.09.2022 203 € 251 € 363 €
  18.09.2022 – 25.09.2022 155 € 203 € 215 €

  Превоз

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

  • -Скопје (сала Борис Трајковски) – 45еур по лице

  • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице

  • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице

  • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

  • -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон, со транфер до Неготино)-65еур

  • -2:30 Прилеп (Лукоил, со транфер до Неготино) – 65еур

  Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
  Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

  Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

  ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  * LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
  * за уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
  * Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести само бебе до неполни 2год (спие со родители)
  * Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
  * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
  * Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Yard

Hotel Theme

Автобуски аранжмани
Касандра - Халкидики
Ситонија - Халкидики
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019