from €0,00
Check Availability

Hotel Polichrono Beach 3* – Полихроно, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Polichrono Beach 3* – Полихроно, Касандра, Халкидики

Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце.Сопствена плажа, песочна со ситни каменчиња. Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот.
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот – на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос.
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници.
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа.
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.

Локација:
Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

Плажа:
Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Услуга:
Ноќевање со појадок

Интернет:
Безжичен интернет на рецепција, бар и плажа

-10% попуст за резервации направени до 31.01.2020. Уплата 100% до 05.02.2020

Цените се по ЛИЦЕ за 7 ноќи со појадок  

период услуга Цените се за 1 возрасно лице
1/2 1/3 1/4 1/4 graund floor
  24.05 – 31.05  7 ноќи / појадок 109 119 129 95
  31.05 – 07.06  7 ноќи / појадок 139 149 159 125
  07.06 – 14.06  7 ноќи / појадок 169 179 189 155
  14.06 – 21.06  7 ноќи / појадок 189 199 209 175
  21.06 – 28.06  7 ноќи / појадок 209 219 229 195
  28.06 – 05.07  7 ноќи / појадок 229 239 249 215
  05.07 – 12.07  7 ноќи / појадок 259 269 279 245
  12.07 – 19.07  7 ноќи / појадок 279 289 299 265
  19.07 – 26.07  7 ноќи / појадок 299 309 319 285
  26.07 – 02.08  7 ноќи / појадок 309 319 329 295
  02.08 – 09.08  7 ноќи / појадок 309 319 329 295
  09.08 – 16.08  7 ноќи / појадок 309 319 329 295
  16.08 – 23.08  7 ноќи / појадок 299 309 319 285
  23.08 – 30.08  7 ноќи / појадок 249 259 269 235
  30.08 – 06.09  7 ноќи / појадок 199 209 219 185
  06.09 – 13.09  7 ноќи / појадок 159 169 179 145
  13.09 – 20.09  7 ноќи / појадок 139 149 159 125
  20.09 – 27.09  7 ноќи / појадок 109 119 129 95

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања со појадок
Интернет во лоби на хотелот
Бар на плажа
За уплатени 7+7 аранжмани добивате 7% попуст на терминот со пониска цена
Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО


Доплати:
Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
Клима уред се доплаќа 5 евра на ден ( во хотел )
Можност за доплата за вечера 8 евра по лице на ден  ( иста цена и за деца )
Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен


Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

  Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Цена и време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје  35 € 04:00 h Скопје (Дрводекор)
Велес   35 € 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
Штип  40 € 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
Радовиш 40 €
Струмица  40 € 05:00 h Струмица ( бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
Неготино  35 € 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Удово  35 € 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
Г. П. Богородица  35€ 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Цена и време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела)

Битола 30 € 04;00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Прилеп 30 € 03;15 h Прилеп (бензинска Салида) – Трансфер до Битола
Струга 35 € 02;15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Охрид 35 € 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Кичево 35 € 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Ресен 30 € 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат.
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.

Максимум сместување

Double room – 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)
Triple – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)
Quadraple – 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double room – 2 возрасни
Triple room – 2 возрасни и 1 дете до 11,99
Quadraple room – 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

Напомена:

Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Сместување во собите е после 14 ч. а напуштање на собите е до 10 ч. по локално време

Важат Општите услови на СКТМ.

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox