fbpx
from €0,00
Check Availability

Хотел Тонанти & СПА – Врњачка бања

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

               Хотел Тонанти & СПА – Врњачка бања

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Без разлика дали ќе одите во Тонанти хотел и Врњачка Бања за одмор и релаксација, лесна рекреација или инекција со адреналин, без разлика дали сте тука за деловни активности, конференции или лични тренинзи, тие се посветени на тоа да се чувствувате пријатно, внимателно и задоволно на секој чекор, како во удобноста на вашиот дом.

Имаат 146 соби со различни капацитети за сместување: покрај стандардните двокреветни соби, тие исто така нудат трокреветни соби и апартмани, како и луксузен претседателски апартман од 100 квадратни метри, исто така нудат две соби прилагодени за лица со посебни потреби.

Сместувачките единици се поделени на три независни блока во централниот дел поврзани со кружно скалило од мермер пред ѕидот на водата и панорамски лифтови со поглед на атриумот и надворешниот базен. Аква-зоната, веднаш до барот, се состои од базени, две џакузи и разни атракции на вода. Затворениот базен, со површина од 300 квадратни метри, е поврзан со стаклена фасада за демонтирање со надворешни базени: голем, од 600 квадратни метри, со водопад и детски базен, со површина од 50 квадратни метри.

Во рамките на нивниот уникатен центар за спа и велнес има три сауни, просторија за солена вода, ладна просторија, парна бања, пловечка бања и четири простории за масажа (од кои едната е двојна, за парови).
Центарот е поврзан со зоната за релаксација, која е целата во стакло и е свртена кон паркот. Смирувачка музика и арома терапија (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

Хотел Тонанти – Врњачка Бања
Цени од Април до Декември 2021
Цена изразени по СОБА на ДЕН за 2 лица на база Полупансион
тип на соба цена за Април / Мај / Октомври / Ноември и Декември Цени за Јуни и Септември Цени за Јули и Август
Двокреветна 117еур 129еур 146еур
Еднокреветна / цена за 1 лице 99еур 109еур 124еур
Двокреветна лукс 133еур 146еур 166еур
Еднокреветна лукс / цена за 1 лице 115еур 127еур 144еур
Апартман без кујна 188еур 207еур 235еур
Апартман со кујна 208еур 229еур 260еур
Фамилијарен апартман 298еур 328еур 373еур

Доплати:

Дете од 0-3,99год бесплатно
Дете од 4-11,99год 35еур 35еур 35еур
Дете од 4-11,99год на заедничко легло со родители 25еур 25еур 25еур
Од 12+ год и возрасен 45еур 45еур 45еур

-Цени изразени на база на полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30 часот, вечера од 18:30 до 21:30 часот) во нив НЕ Е вклучена туристичката такса

-Доплата за соба со тераса – 30еур на ден
-Неограничена употреба на велнес & СПА центар (отворен и затворен базен, финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) од 08 до 22 часот. Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба и обезбедена е крпа на рецепцијата во спа центарот).
-Бесплатно користење на две игротеки за деца на возраст од 0 до 3 и 4 до 8 години, бројни едукативни и креативни објекти, како и обезбедената услуга на чување деца во игротеки од 08 до 22 часот
-Бесплатно користење на фитнес-центар од 08:00 до 22:00 часот

ПАКЕТ МОМЕНТУМ
Двокреветна стандард 117еур – цена за 2 лица за едно ноќевање
 • Цена за едно ноќевање за 2 лица важечка од Понеделник до Четврток
 • Услуга на база Полупансион
 • Неограничено користење на велнес и спа центар од 08-22ч, и спа сет од бањарка, влечки и крпа
 • Бесплатно користење на фитнес центар од 08-22ч
ПАКЕТ САНУС – цена за 2 ноќевања на база Полупансион
Двокреветна стандард соба 300еур
 • Пакет од 2 ноќевања за 2 лица, доколку сакате 3то или повеќе ноќевања, се плаќаат по редовен ценовник
 • Услуга на база Полупансион
 • Неограничено користење на велнес и спа центар од 08-22ч, и спа сет од бањарка, влечки и крпа
 • Бесплатно користење на фитнес центар од 08-22ч
 • 1 х пилинг по лице
 • 1 х антистрес масажа по лице
 • пијалок за добредојде во спа центарот (лимонада или цеден сок)
ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ – 2 Возрасни + деца до 6год во Делукс или стандардна соба
Стандардна двокреветна соба / за две возрасни лица Пакет за 2 ноќевања исклучиво -270еур
Двокреветна лукс соба / за две возрасни лица Пакет за 2 ноќевања – 320еур
 • Минимум две ноќевања.
 • Сместување во лукс или стандардна соба.
 • Услуга со полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30 часот, вечера се сервира од 18:30 до 21:30 часот).
 • Неограничена употреба на Wellness & Spa центарот од 08:00 до 22:00 часот (затворен базен, финска сауна, инфрацрвена сауна и внатрешна просторија). Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба, обезбедена е и крпа на рецепцијата во Спа).
 • Бесплатно користење на Фитнес центар од 08:00 до 22:00 часот.
 • Деца до 6 години БЕСПЛАТНО. (Доплата за деца од друга возраст се пресметува според хотелската политика).
 • Ваучер со 20% попуст во ла карт ресторан.
 • 30% попуст на третмани за лице во Wellness & Spa центарот.
 • 50% попуст на масажи во Wellness & Spa центарот.
 • Анимација за деца во игротека (ликовна работилница, игри на табла – коцки, не лути се човече, ризико; музички слајд, покажете ми што знаете – шоу за таленти) Активности во паркот – одење, летање змеј, утринска вежба, стрелаштво. Спортски активности на базен – тренинг и тренинг за пливање, како и игри во вода – одбојка, кошарка, ватерполо, нуркање. – Вечерни активности – музички игри (натпревар за пеење), кино.

 

аааааа

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Бањи
Врњачка Бања
ЗИМА 2021/22
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019