from €0,00
Check Availability

Kraljevi cardaci apartmani – Копаоник, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Локација: 43.274844, 20.766590

Локација : Викенд населба Копаоник на главниот пат, 3,4km од првата жичара и 5.8km од центарот на Копаоник
Карактеристики : комплекс од 199 апартмани апартхотел е отворен во јануари 2012г. Содржината на Краљеви Чардаци SPA: – SPA & WELLNESS центар кој се протега на 900m² и содржи: затворен базен со димензии 14 x 6m со jacuzzi, отворен базен со димензии 10 x 5m, jacuzzi на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), арома-парно (турско) купатило, хамам, солена соба, кенип базен, тепидариум клупи и float spa капсула. Float spa третмани за релаксација на тело и масажа посебно се резервираат и плаќаат. Сите гости на SPA & WELLNESS центарот добиваат баде мантил, крпи и влечки.
Краљеви Чардаци SPA во 2012г. прогласени се за надобар SPA & WELLNESS хотел во Србија, a la cart ресторан, пивница, lobby бар, пансионски ресторан, бар покрај базенот, конференциска сала со комплет аудио и видео опрема (проектор, платно, flipchart, озвучување, wireless интернет), играчница за деца, wireless интернет, можност за изнајмување на лаптоп, ски гардероба и ски сервис на 30m од ски стазата Мало Језеро, отворен паркинг (со ограничен капацитет)

Хотелски Ценовник за Зима 2020/2021
Ценовник на база Полупанисон валиден за период: 29.11.2020 – 04.04.2021.
Период Смена Соби

1/2, 1/2+1

Соби 1/1 Апартмани

1/2+2, 1/2+3, 1/2+4

Ски Опенинг
29.11. – 13.12. Нед / Нед 46            65 56
13.12. – 20.12. Нед / Нед 51,3           71,3 61
20.12. – 27.12. Нед / Нед 56 76,5 66,3
27.12. – 03.01. Нед / Нед 70,5 102 85
27.12. – 03.01.  Помалку од 7 ноќи  87 117,3 101
03.01. – 17.01. Нед / Нед  58 82 71,5
17.01. – 31.01.

Недела на Ски Карта

Нед / Нед 61 82 71,5
31.01. – 07.02.
Детска Недела
Нед / Нед 56 76,5 66,3
07.02. – 14.02. Нед / Нед 58 82 71,5
14.02. – 07.03. Нед / Нед 51,2 71,3 61
07.03. – 04.04. Нед / Нед 46 64,5 56

*Цените се дадени по лице по ноќевање на база Појадок и Вечера

Попусти:

ДЕТСКА НЕДЕЛА:

 • ГРАТИС сместување за 2 деца во пристуство на 2 полноплатежни лица на сопствено легло
 • 30% попуст за наем на ски опрема за деца
 • 30% попуст на ски школа (групни часови) за деца

НЕДЕЛА SKI PASS:

 • ГРАТИС ШЕСТ ДНЕВЕНА СКИ КАРТА ЗА ВОЗРАСНИ (за уплата иклучиво на 7 ноќи)
 • 30% попуст за наем на ски опрема (попуст се однесува само за наем на целосна опрема)
   Услуги кои се вклучени во цена:
 • Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

(Пансионски оброци се оранизираат по принцип на шведска маса.Во случај во хотелот да престојуваат помалку од 30 госсти,оброците се слуќат по принцип на сет мени-избор на повеќе јадења)

 • Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на  1.500m², со топла врска помеѓу хотелски згради и Спа Центар:
  • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)
  • Oтворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)
  • Џакузи на отворено
  • Финска Сауна
  • Био Сауна (Руска Бања)
  • Арома Бања (Турска Бања)
  • Хамам
  • Солена Соба
  • kneipp Базен
  • Тапидариум клупи

*Дозволен престој за деца постари од 12 години

 

ДЕТСКИ SPA ЦЕНТАР:

 • Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
 • Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со дополнителни атракции
 • Мини Аква Парк

Hotel Kraljevi Čardaci е награден како еден од најдоврите Wellness hotel во Србија

                                                                                                              

 • Неограничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сала за пинг-понг
 • Трансфер до Ски Центар 5 пати во денот во работно време на Ски Центарот
 • Ски Гардеробер со Ски Сервис одалечен 30 m од ски стаза „Malo jezero”
 • Baby Cot – Грати (со преходна резервација )
 • Забава за Деца:

–  Дружење со Дедо Мраз за врме на Новогодишните празници

–  Игротека во присуство на родител

 • WI-FI низ цел комплекс
 • Надворешен Паркинг (лимитиран број на места)

Услуги кои НЕ се вклучени во цената (задолжително на лице место):

 • Туристичка Такса 1€ по лице на ден за Возрасни; Деца 0,50€ по лице на ден ;Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
 • Хотелско Осигурување 0,20€ по лице на ден за исте гости.
  Услови:
 • Краток престој од наведениот во табелите исклучиво на барање со допата од 20% од наведените цени.
 • Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло во 1/2 соба –  ГРАТИС
 • Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во 1/2 соба 50% попуст
 • Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во  1/2+1 на посебно легло 50% попуст , второ дете на зедничко легло ГРАТИС
 • Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло во апартман 50% попуст
 • Трето возрасно лице во соба 1/2+1  30% попуст
 • Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 70% попуст
 • Четврто и Петто лице во апартман 1/2+3 50% попуст
 • Петто и Шестто возрасни лице во апартман 1/2+4  50% попуст
Опис на сместувачки капацитети:

 Двокреветна соба 1/2 -Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1– Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

Апартман за 4 лица или 1/2+2 Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,минибар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

Апартман за пет лица или 1/2+3 – Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување ,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

Aпартман со камин за шест лица 1/2+4 – Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI.

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Pool
Restaurant
Sauna
Show All

Hotel Theme

ЗИМА 2020
Копаоник

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby