fbpx
from €0,00
Check Availability

Лето во Бодрум 2022

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ЛЕТО БОДРУМ  2022

Бодрум, најживописниот дел на Турција, е вистински туристички бисер со долга историја и траиција. Елегантен, луксузен и модерен со бројните прекрасни плажи, бистро море и мека клима тој е турскиот Сaн Тропе.

 

**цените се пакет и се дадени по лице во двокреветна соба за 6 ноќи

НАПОМЕНА: Цените се променливи во зависност од слободни места на авион и  во хотел.

ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ

понеделник четврток
SKOPJE-BODRUM// 03:35-05:50 SKOPJE-BODRUM// 05:30 – 07:45
BODRUM-SKOPJE 23:55// 01:15 – 01:40+1 BODRUM-SKOPJE 23:55// 02:20 – 02:45+1

Цената вклучува:

  • Авионски лет согласно детали во програма
  • Рачен багаж од 8кг и чекиран багаж од 20кг
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • Хотелско сместување согласно наведениот тип на соба / услуга

Цената не вклучува:

  • Здравствено осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
  • Задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Турција), брз тест 48 часа пред пат ИЛИ сертификат со QR код за примени 2 дози вакцина
  • Факултативни тури
  • Индивидуални трошоци
  • Се што не е наведено во цената вклучува

НАПОМЕНА – check in првиот ден е после 14h. Early check in на барање со доплата// check out последен ден е околу 11h и слободно време до трансфер во 23h (се користи услуга во хотелот согласно хотелска политика). Late check out на барање со доплата.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари. Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).

Услови: При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. Задолжително патничко осигурување.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА СРЕЌЕН ПАТ/ Важат општите услови на патување на СКТМ

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

 

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Early Booking 2022
Бодрум
Лето 2022
Турција

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019