fbpx

Lucky 5*

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Основан во 2007 година, LUCKY BANSKO SPA & RELAX од своето основање стана најмодерен хотел со апартмани во градот Банско. Со текот на годините не престана да се развива, благодарение на што успешно ја одржува својата водечка позиција меѓу најпрестижните хотели не само во градот и регионот, туку и низ цела Бугарија. Категоријата ПЕТ ЅВЕЗДИ целосно одговара на нивото на понудени услуги. LUCKY BANSKO располага со 115 студија и апартмани, во кои на најдобар начин се комбинираат удобноста и одмерениот луксуз. Сите студија и апартмани имаат минибар и комплетно опремена кујна со керамички рингли, микробранова печка, аспиратор, кафемат, тостер, котел, прибор за готвење, чаши, чинии и прибор за јадење.

LUCKY BANSKO 5* BANSKO

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.12.2022
21.12.2022

22.12.2022
26.12.2022

27.12.2022
02.01.2023

03.01.2023
08.01.2023

09.01.2023
21.01.2023

22.01.2023
12.03.2023

13.03.2023
09.04.2023

STUDIO STANDARD

SINGLE ROOM

90

139

250

165

126

139

100

STUDIO 2 ADULTS

100

156

278

182

140

156

111

SGL 1+1 CHD (0-3,99)

91

140

251

166

127

140

101

ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)

90

140

250

164

126

140

100

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

91

141

251

165

127

141

101

ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

101

157

279

183

141

157

112

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

101

157

279

183

141

157

112

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

101

157

279

183

141

157

112

STUDIO LUX

STUDIO 2 ADULTS

114

174

311

205

158

174

125

ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)

102

156

280

184

142

156

112

ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

103

157

281

185

143

157

113

ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

115

175

312

206

159

175

126

ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)

115

175

312

206

159

175

126

ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)

115

175

312

206

159

175

126

1 BEDROOM APARTMENT STANDARD PLUS

APARTMENT 2AD

151

236

422

278

214

236

169

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

197

307

549

362

278

307

220

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

151

236

422

278

214

236

169

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

152

237

423

279

215

237

170

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

152

237

423

279

215

237

170

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

152

237

423

279

215

237

170

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

152

237

423

279

215

237

170

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

153

238

424

280

216

238

171

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

153

238

424

280

216

238

171

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

198

308

550

363

279

308

221

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

198

308

550

363

279

308

221

1 BEDROOM APARTMENT LUX PLUS

APARTMENT 2AD

171

265

475

313

240

265

189

APARTMENT 2AD+EXTRA BED

223

344

618

408

313

344

246

APT2 1+1 CHD (4-11,99)

171

265

475

313

240

265

189

APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

172

266

476

314

241

266

190

APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

172

266

476

314

241

266

190

APT2 2+1 CHD (0-3,99)

172

266

476

314

241

266

190

APT2 2+1 CHD (4-11,99)

172

266

476

314

241

266

190

APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)

173

267

477

315

242

267

191

APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)

173

267

477

315

242

267

191

APT2 3+1 CHD (0-3,99)

224

345

619

409

314

345

247

APT2 3+1 CHD (4-11,99)

224

345

619

409

314

345

247

Полупансион

26

26

26

26

26

26

26

Деца од 4 до 11.99 год.

16

16

16

16

16

16

16

Отказ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 14 дена 100%

Под 21 ден 100%

Под 14 дена 1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

Под 14 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

100%

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

1

3

3

1

1

3

1

Доплата за Новогодишна вечера 160 ЕУР за возрасни , 100 ЕУР за деца од 4 до 11.99 год. и 120 ЕУР за деца од 12 до 15.99 год. ( во основен ресторан)

Цената вклучува: користење на затворен базен, солен базен,ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардероба, интернет,

трансфер до гондолата, babysitter за деца од 3 до 6 години во период од 08.00 до 22.00 часот .

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10.10.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 26.12.2022 И ОД 03.01 ДО 09.04.2023

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 26.12.2022 И ОД 03.01 ДО 09.04.2023

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 09.01 ДО 21.01.2023

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Банско
Бугарија зима 2022/23
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019