fbpx
from 0 €
Check Availability

Miamar Hotel 5* – Валона, Химаре, Албанија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Miamar Hotel 5* – Валона, Химаре, Албанија

 

Hotel Miamar се наоѓа на сама плажа Livadhi.  Химара е одалечена 5 км. Хотелот има приватна плажа, 2 базена на отворено,опремени со лежалки и чадорим,бар на базенот и на плажата. На гостите на располагање им е доручек на шведска маса додека пак во ресторанот може  да уживаат во медитеранската и италијанската кујна.

Сите соби се климатизирани, опремени со сателитски програми и бесплатен интернет.

Располага со двокреветни, трокреветни и фамилијарни соби. Паркингот е бесплатен за хотелските гости.За време на сезоната се организираат настапи со жива музика како и тематски вечери.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

 

MIAMAR HOTEL / 5 * / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.07.2021
01.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DELUXE SEA VIEW WITH TERRACE
DOUBLE 116.6 156.2 156.2 116.6
SINGLE 113.3 154 154 113.3
TRIPLE 141.9 181.5 181.5 141.9
2+1 CHD (0-5,99) 116.6 156.2 156.2 116.6
2+1 CHD (6-12,99) 139.7 179.3 179.3 139.7
STANDARD DELUXE CASTLE VIEW
DOUBLE 116.6 156.2 156.2 116.6
SINGLE 113.3 154 154 113.3
TRIPLE 141.9 181.5 181.5 141.9
2+1 CHD (0-5,99) 116.6 156.2 156.2 116.6
2+1 CHD (6-12,99) 139.7 179.3 179.3 139.7
DELUXE SEA VIEW
DOUBLE 125.4 167.2 167.2 125.4
SINGLE 123.2 163.9 163.9 123.2
TRIPLE 151.8 191.4 191.4 151.8
2+1 CHD (0-5,99) 125.4 167.2 167.2 125.4
2+1 CHD (6-12,99) 148.775 190.3 190.3 148.7
JUNIOR SUITE
DOUBLE 167.2 217.8 217.8 167.2
FAMILY DELUXE CASTLE VIEW
2PAX 195.8 277.2 288.2 195.8
3PAX 198 280.5 290.4 198
4PAX 202.4 281.6 294.8 202.4
2+1 CHD (0-12,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-5,99) 195.8 277.2 288.2 195.8
2+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (6-12,99) 245 346 360 245
3+1 CHD (0-12,99) 198 280.5 290.4 198
3+2 CHD (0-12,99) (0-5,99) 198 280.5 290.4 198
3+2 CHD (0-12,99) (6-12,99) 247 350 362 247
3+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (0-5,99) 198 280.5 290.4 198
3+3 CHD (0-12,99) (0-12,99) (6-12,99) 295 418 433 295
4+1 CHD (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+1 CHD (6-12,99) 251.3 350.7 366.4 251.3
4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+2 CHD (6-12,99) (0-5,99) 202.4 281.6 294.8 202.4
4+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 251.3 350.7 366.4 251.3
RELEASE DAYS 5 7 7 5

Хотелот го задржува правото за промена на цените без најава, затоа за цени консултирајте се со агент на продажба

Минимум престој од 2 ноќевања за сите периоди на престој.

Политика на отказ на резервација:

До 30 дена пред пристигање без пенали, од 29 -0 дена пред пристигање – 100% пенали

No show – 100% пенали

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Химаре

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019