fbpx
from €0,00
Check Availability

New York 4* – Валона, Албанија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа на прекрасната лагуна и има прекрасен поглед кон морето и градот Валона. Поради поставеноста на хотелот, нашите гости имаат можност да уживаат во најспектакуларното зајдисонце.
Сместен во близина на мала приватна плажа од камчиња на Јадранското Море, овој хотел е оддалечен 4 км од центарот на градот. Се одликува со голем сезонски базен, градина со поглед кон морето, детско игралиште и тераса.
Хотелот располага со 3 различни видови на соби. Повеќето соби имаат балкон со поглед на море, градина или планина Шушица. Тие се опремениимаат LCD ТВ со сателитска, бесплатен Wi-Fi, Сеф, минибар и клима уред.
Во склоп на хотелот има ресторан за ручек и вечера со многу свежи морски плодови, пицерија веднаш до базенот и располага со SEA VIEW бар кој нуди услуги на плажа.
Бесплатен Wi-Fi е достапен во текот на целиот хотел. Рецепцијата работи 24 часа а, во склоп има и продавница која нуди сувенири, пијалоци и закуски. Хотелот е 3-минути пешачење од локалната автобуска станица и бесплатен сопствен паркинг.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК, И ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

 

NEW YORK HOTEL / 4 * / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE 50 59 50
SINGLE 44 50 44
TRIPLE 61 70 61
1+1 CHD (0-5,99) 51 60 51
2+1 CHD (0-5,99) 50 59 50
SUPERIOR ROOM
DOUBLE 61 72 61
SINGLE 55 61 55
TRIPLE 72 83 72
1+1 CHD (0-5,99) 62 73 62
2+1 CHD (0-5,99) 61 72 61
DELUXE ROOM
DOUBLE 83 94 83
SINGLE 83 94 83
1+1 CHD (0-5,99) 83 94 83
2+1 CHD (0-5,99) 83 94 83
FAMILY SUITE
2PAX 86 99 86
3PAX 86 99 86
4PAX 86 99 86
2+1 CHD (0-11,99) 86 99 86
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 86 99 86
3+1 CHD (0-11,99) 86 99 86
ПОПУПАНСИОН 01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE 76 85 76
SINGLE 57 63 57
TRIPLE 101 109 101
1+1 CHD (0-5,99) 77 85.8 77
2+1 CHD (0-5,99) 76 85 76
SUPERIOR ROOM
DOUBLE 87 98 87
SINGLE 69 74 69
TRIPLE 112 122 112
1+1 CHD (0-5,99) 88 99 88
2+1 CHD (0-5,99) 87 98 87
DELUXE ROOM
DOUBLE 109 120 109
SINGLE 109 120 109
1+1 CHD (0-5,99) 109 120 109
2+1 CHD (0-5,99) 109 120 109
FAMILY SUITE
2PAX 139 152 139
3PAX 139 152 139
4PAX 139 152 139
2+1 CHD (0-11,99) 139 152 139
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 139 152 139
RELEASE DAYS 5 5 5

 

Во цените е вклучено: паркинг, базен, приватна плажа и wi-fi.

Политика за отказ: Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали.

 

Минимум престој 2 ноќи

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Валона

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019