fbpx
from €0,00
Check Availability

Olea Garden – Геракини, Ситонија, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа, во склоп на хотелот е реновиран ресоран од 2021год. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои неколку се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ РЕДОВНИ ЦЕНИ, БЕЗ ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2022

 

OLEA GARDEN ex SITHONIA VILLAGE – GERAKINI
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термин Услуга Double Superior Triple Family Room Коментар
22.05-29.05.2022 7 HB 140 170 180 Промо цени
29.05-05.06.2022 7 HB 160 182 195 Промо цени
05.06-12.06.2022 7 HB 180 205 220
12.06-19.06.2022 7 HB 241 285 296
19.06-26.06.2022 7 HB 274 318 329
26.06-03.07.2022 7 HB 296 340 351
03.07-10.07.2022 7 HB 329 373 373
10.07-17.07.2022 7 HB 349 406 417
17.07-24.07.2022 7 HB 379 439 459
24.07-31.07.2022 7 HB 379 439 459
31.07-07.08.2022 7 HB 379 439 459
07.08-14.08.2022 7 HB 379 439 459
14.08-21.08.2022 7 HB 359 419 439
21.08-28.08.2022 7 HB 339 395 406
28.08-04.09.2022 7 HB 296 340 351
04.09-11.09.2022 7 HB 263 307 318
11.09-18.09.2022 7 HB 203 251 263 Промо цени
18.09-25.09.2022 7 HB 155 203 215 Промо цени

 

Капацитет:

Double superior  (1/2)– 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Double superior (1/2+1) – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Family room – (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

 

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 • -Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • -Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quadruple room)
 • -Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно
 • -Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • -Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • -Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно
 • -Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно
 • -Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
 • -Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

 

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
-За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на ЈК Травел, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
– ТА „Ариес Травел“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Велес (БП Макоил) -40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

 

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
  -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-40еур

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2022
Грција
Лето 2022
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019