from €0,00
Check Availability

Regina Blue 5* – Валона, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелското сместување Regina Blu се наоѓа на една од најубавите плажи, долж јужниот брег на Албанија, со сите погодности што се неопходни за да го направат Вашиот престој пријатен и незаборавен.

Со оглед на локацијата со поглед на Јонско Море, хотелското сместување има своја приватна плажа на само неколку метри оддалеченост. Гостите може да уживаат на нивните панорамнски балкони или на голема тераса опремена со лежалки, чадори и базен.

Хотелот Регина нуди вкупно 50 соби – eднокреветни, двокреветни и трокреветни соби. Сите тие имаат сопствена бања со туш, клима уред, фрижидер, греење и ТВ. Хотелот нуди бар ресторан со локални и морски специјалитети.  Персоналот е љубезен и спремен да Ви помогне при секоја потреба.

Во самиот ресторан на хотелот се служи албанска и италијанска храна придружени со квалитетни вина. Исто така, постои и коктел бар и продавница за подароци.

Интернет во самиот хотел како и собите не се наплаќа. Постои и бесплатен паркинг за кој е потребна претходна резервација.

Градот Радиме се наоѓа на околу 2км од хотелот. Меѓународниот аеродром во Тирана е оддалечен на 4 часа возење.

 

Официјална страна: http://hotelregina.al/

Концепт: https://reginahotel.albania-al.com/en/

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2021

REGINA BLU HOTEL / 5 STAR / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
2PAX 55 64 95
3PAX 73 83 126
JUNIOR SUITE
2PAX 64 84 124
3PAX 66 86 126
SUITE
2PAX 84 104 143
3PAX 87 107 146
ПОЛУПАНСИОН 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПAНСИОН
STANDARD ROOM
2PAX 75 84 115
3PAX 103 113 155
FULL BOARD / EUR 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН
STANDARD ROOM
2PAX n/a 104 135
3PAX n/a 142 185
RELEASE DAYS 1 1 1

Минимум престој од 2 ноќевања.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Валона

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Regina City 4* – Валона, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Yacht Hotel 4* – Валона, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

New York 4* – Валона, Албанија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night