fbpx
from 0 €
Check Availability

Regina City 4* – Валона, Албанија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа наспроти плажата во Валона, истиот располага со ресторан и бар како и со преубав надворешен базен со живописен поглед на море.

Секоја соба е климатизирана и опремена со LCD TV. Дел од тоалетите во собите располагаат со туш или када. Фен и влечки се со доплата на рецепција.

Хотелот располага со 24 часовна рецепција како и опција за изнајмување на вепосипед ( со доплата)

Хотелот има своја приватна плажа како и многубројни водени спортови а во негова близина имате опција за  нуркање или рибарење.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК, ИЛИ НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН, ПОЛН ПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

REGINA CITY HOTEL / 4 STAR / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
STANDARD ROOM
2 лица 55 64 84
3 лица 73 83 113
SUITE
2 лица 76 84 115
3 лица 76 84 115
ПОЛУПАНСИОН 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
STANDARD ROOM
2 лица 75 84 104
3 лица 96 113 142
ПОЛНПАНСИОН 01.10.2020
15.04.2021
16.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.09.2021
STANDARD ROOM
2 лица 95 104 124
3 лица 126 142 172
RELEASE DAYS 1 1 1

Политика за отказ: Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали.

Минимум престој 3 ноќи

 

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Албанија
Валона

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019