fbpx
from €0,00
Check Availability

Santa Quaranta Premium Resort 5* – Саранда, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Santa Quaranta Premium Resort 5* се наоѓа на 2км од центарот на Саранда. Располага со 85 соби од кои некои се со поглед на море. Хотелот нуди бесплатен приватен паркинг. Клима, ТВ, вифи се дел од услугите кои ги нуди овој хотел.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД
SANTA QUARANTA PREMIUM RESORT / 5 STAR / SARANDA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.01.2021
30.04.2021
01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
01.10.2021
31.10.2021
01.11.2021
31.12.2021
STANDARD ROOM
DOUBLE 81.4 103.4 114.4 169.4 114.4 103.4 81.4
SINGLE 67.1 89.1 100.1 145.2 100.1 89.1 67.1
2+1 CHD (0-2,99) 81.4 103.4 114.4 169.4 114.4 103.4 81.4
FAMILY ROOM
2PAX 136.4 169.4 180.4 225.5 180.4 169.4 136.4
3PAX 136.4 169.4 180.4 225.5 180.4 169.4 136.4
2+1 CHD (0-12,99) 136.4 169.4 180.4 225.5 180.4 169.4 136.4
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 136.4 169.4 180.4 225.5 180.4 169.4 136.4
3+1 CHD (0-12,99) 136.4 169.4 180.4 225.5 180.4 169.4 136.4
DELUXE ROOM
2PAX 267.3 333.3 355.3 445.5 355.3 333.3 267.3
3PAX 267.3 333.3 355.3 445.5 355.3 333.3 267.3
2+1 CHD (0-12,99) 267.3 333.3 355.3 445.5 355.3 333.3 267.3
2+2 CHD (0-12,99) (0-12,99) 267.3 333.3 355.3 445.5 355.3 333.3 267.3
RELEASE DAYS 7 7 7 7 7 7 7

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Минимум престој од 2 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 31 ден пред поаѓање – без пенали, по овој период 100% пенали

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant

Hotel Theme

Албанија
Саранда

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019